Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Raport Burmistrza Gminy Kęty na 23 marca

Dziś rano w mediach społecznościowych ukazał się raport Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara na temat aktualnej sytuacji w naszej gminie. Burmistrz poinformował także, że w dalszym ciągu NIE POTWIERDZONO przypadku wystąpienia koronawirusa w Gminie Kęty.

Publikujemy treść raportu:

1. Dostaję od Was sporo indywidualnych pytań dotyczących przepisów, zasad i procedur, szczególnie w przypadku powrotu do Kraju. Staram się odpowiadać na bieżąco, póki co daję radę. Jak macie pytania/wątpliwości piszcie śmiało. Odpowiem lub skieruję do kogoś "mądrzejszego".

2. Kilka osób poprosiło o adresy mieszkańców, którzy są na kwarantannie. Padły też wnioski, by "ich wszystkich gdzieś zamknąć". Odpowiadam: Nie ma takiej możliwości. Apeluję w tym miejscu: nie dajmy się zwariować. Adresy i dane osób na kwarantannie zna sanepid i Policja. Ja tych danych nie mam i ufam, że to dobre rozwiązanie. Apeluję jednak stanowczo, byśmy byli powściągliwi i odpowiedzialni. Powściągliwi w ocenie innych, odpowiedzialni w stosowaniu się do zaleceń służb. Nie odwrotnie. Wtedy będzie dobrze.

3. Nawiązując do pkt. 2, gdy macie wątpliwości, czy ktoś powinien być na kwarantannie czy nie, lub też uważacie, że ktoś tę kwarantannę "łamie" informujcie sanepid, nie Gminę. Gmina nie ma możliwości weryfikacji ww. faktów.

4. Na bieżąco monitorujemy wpływ pandemii na sytuację naszej Gminy. Za wcześnie, by wyciągać wnioski, ale wstępne szacunki nie są optymistyczne. Przed nami wszystkimi - także przed samorządem -trudny czas. W tym trudnym czasie trzymajmy się razem. Szkoda energii na wewnętrzne spory. Dziękuję w tym miejscu wszystkim naszym radnym za mądrość, zgodę i porozumienie.

5. Padają pytania, czy "Gmina pomoże". Mieszkańcom, przedsiębiorcom... Odpowiem w sposób mało popularny, ale z pełnym przekonaniem. Nie czas teraz na populizm i zbijanie politycznego kapitału! W tym trudnym czasie musimy przede wszystkim zachować spokój i rozsądek, kierując się zasadami uczciwości i społecznej solidarności. Gdy Sejm przyjmie rozwiązania na szczeblu krajowym, będziemy się do nich odnosić i starać się w sposób jak najlepszy wdrożyć je w terenie, uwzględniając specyfikę oraz możliwości finansowe i organizacyjne Gminy. Do każdej sprawy będziemy podchodzić indywidualnie. Każda inna obietnica, złożona dziś przeze mnie, byłaby moim zdaniem przejawem skrajnego braku odpowiedzialności. Na taką postawę mojej zgody nie było i nie ma.

6. Dużo jest pytań w sprawie edukacji. Proszę o wyrozumiałość. Dyrektorzy szkół zostali przez Ministerstwo postawieni w bardzo trudnej sytuacji. Szerzej do tego tematu odniesie się jutro wiceburmistrz Rafał Ficoń w osobnym materiale.

7. Przez najbliższy tydzień Urząd oraz jednostki gminne będą pracować tak, jak w zeszłym tygodniu. W sytuacji kryzysowej ten system "zdał egzamin". Dziękuję Wam za wyrozumiałość.

Odsłony: 3171
Autor Publikacji: kf, Data Publikacji: 2020-03-23 , Godzina Publikacji: 12:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Kwiecień, 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...