Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Pamiętajmy! Nasz 1 procent podatku to dla nich olbrzymie wsparcie i realna pomoc!

Wypełniając tegoroczny PIT nie zapominajmy o potrzebujących w naszym regionie. Wiele dzieci, ale i dorosłych zmaga się na co dzień z chorobami wymagającymi kosztownego leczenia i rehabilitacji, wykraczających ponad możliwości finansowe. Pamiętajmy również o Organizacjach Pożytku Publicznego. Na nasz 1 procent czekają także gminne placówki, szkoły, straże pożarne i stowarzyszenia. Wypełniając jedno pole w formularzu podatkowym nie tracimy ani grosza, możemy za to zdziałać cuda.

Jeden procent podatku składa się na miliony złotych!
Liczy się każda przekazana złotówka,
bo z niej zbierają się olbrzymie kwoty, które umożliwiają realną pomoc!

Tak jak w latach poprzednich, w marcowym numerze miesięcznika „Kęczanin” redakcja opublikuje listę osób i OPP działających w gminie Kęty i najbliższej okolicy, którym możemy udzielić wsparcia przekazując 1 procent naszego podatku.

Już dziś podajemy wykaz osób i organizacji, które czekają na naszą pomoc. Lista będzie na bieżąco aktualizowana – zachęcamy do zgłaszania się mailowo na adres: redakcja@info.kety.pl i podawania:
- Imienia i nazwiska osoby potrzebującej wsparcia lub nazwy OPP;
- Numeru KRS;
- Opisu celu szczegółowego 1%;
- Krótkiego opisu osoby lub działalności OPP.

1 procent podatku – oni czekają na naszą pomoc!

Łukasz Kubień
Łukasz urodził się w 2013 r. i choruje na mózgowe porażenie dziecięce spastyczne i od niedawna również na padaczkę. Dzięki pomocy darczyńców może korzystać z prywatnej rehabilitacji oraz wizyt u specjalistów.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 25418 KUBIEŃ ŁUKASZ

Kordian Spadek
Chłopiec ma 12 lat, mieszka w Osieku i choruje na chorobę układu pokarmowego Leśniowskiego-Crohna.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 28403 SPADEK KORDIAN

Kajetan Polak
Kajetan ma dwa latka i wraz z rodzicami mieszka w Kętach. Jest podopiecznym Fundacji ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. U chłopczyka w listopadzie 2019 r. wykryto guza mózgu IV komory – wyściółczaka złośliwego III stopnia wznawiającego się. Kajtuś przeszedł operację – guz został usunięty w całości. Jest już również po chemio i radioterapii i wymaga dalszego leczenia oraz rehabilitacji. – Każda nawet najmniejsza kwota ułatwi Kajtusiowi walkę z chorobą. Wspólnie możemy sprawić, aby jego świat znów nabrał kolorów jak z obrazków – apelują rodzice.
KRS:0000248546
Cel szczegółowy 1%: KAJETAN POLAK

Aleksandra Kula
U dziewczynki na skutek zbyt późno podjętej przez lekarzy decyzji o cesarskim cięciu doszło do wylewu śródczaszkowego i niedotlenienia, co spowodowało rozległe uszkodzenie mózgu. W konsekwencji tego urazu jest dzieckiem niepełnosprawnym. Cierpi na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego pod postacią niedowładu spastycznego obustronnego, padaczkę, refluks żołądkowo-przełykowy, skoliozę, alergię i astmę. Jej życie od pierwszych chwil to ciągła walka o lepsze jutro. - Lekarze dawali jej niewielkie szanse na przeżycie. Wbrew temu Ola żyje i jest dla nas całym światem – mówią rodzice, podkreślając, że córka wymaga stałego leczenia farmakologicznego oraz systematycznej, codziennej rehabilitacji psychoruchowej. Do działań tych konieczny jest profesjonalny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 6952 KULA ALEKSANDRA

Mateusz Siembab
Mateusz od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a, od 2014 roku porusza się na wózku inwalidzkim, który między innymi został zakupiony ze środków zebranych na subkoncie Mateusza. Chłopiec jest pod stałą opieką WUM w Warszawie oraz ośrodka Nadzieja w Bielsku-Białej. Dwa razy w roku przebywa na rehabilitacji w sanatorium.
Numer KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 21815 SIEMBAB MATEUSZ

Mikołaj Adamik
Mikołaj od urodzenia cierpi na ciężkie czterokończynowe porażenie mózgowe.
Jest dzieckiem niezdolnym do samodzielnej egzystencji, ale zawsze uśmiechniętym i wesołym. W ostatnim czasie już po raz drugi przebywał w szpitalu z powodu odwapnienia kości i złamania kości udowej, gdzie przeszedł operację.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904:
Cel szczegółowy 1%: 20186 ADAMIK MIKOŁAJ

Paulina Mydlarz
Paulinka urodziła się 10.08.2015 r. z bardzo rzadką chorobą oczu Anomalia Petersa. Od urodzenia miała poczucie światła w obu oczkach. Dzięki determinacji i uporowi, rodzicom udało się znaleźć lekarzy w Wielkiej Brytanii , którzy podjęli się leczenia Paulinki. 27 sierpnia 2016 r. w Londynie dziewczynka miała zabieg szerokiej irydektomii lewego oczka. Zabieg umożliwił jej widzenie większych przedmiotów. Na tą chwilę niestety z prawym oczkiem nic się nie da zrobić. Paulinka jest nadal rehabilitowana. Uczęszcza do przedszkola integracyjnego w Kętach.
Fundacja „Pomóc Więcej”
KRS: 0000389968
Cel szczegółowy 1% PAULINA MYDLARZ

Marcin Joneczko
Marcin jest kęczaninem, ma 23 lata. Urodził się z zespołem wad mnogich. Do tej chwili przeszedł 7 operacji, czekamy na 8. Marcin ma cechy autystyczne i upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Wymaga rehabilitacji i opieki wielu specjalistów. Pomimo swoich ograniczeń, posiada uzdolnienia muzyczne. Kocha śpiewać i grać, ma słuch absolutny. Ukończył Szkołę Muzyczną dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie.
Rodzice pragną, by nadal rozwijał swój talent i realizował się w tym, co kocha. Będą bardzo wdzięczni za przekazanie 1% podatku.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 572 MARCIN JONECZKO

Wojciech Błasiak
Wojtek ma 27 lat i mieszka w Porąbce. Cierpi na Mózgowe porażenie dziecięce. Jest podopiecznym Fundacji dla Osób pokrzywdzonych losowo.
"O niczym innym nie marzę, jak o tym, by Wojtek miał to, czego potrzebuje. Przez całe życie o wszystko walczyliśmy dla niego sami. Teraz potrzebujemy Twojej pomocy. Dla mojego syna każde wyjście z domu to jak małe zwycięstwo nad chorobą. Namiastka normalności w życiu pełnym bólu. Proszę, pomóż nam, bym już nigdy nie powtarzała synowi, że tym razem nie mogę, że brakuje mi sił..."
KRS: 0000324482
Cel szczegółowy 1% WOJCIECH BŁASIAK

MKS Tempo Kęty
Klub swą działalność statutową kieruje na szkolenie dzieci i młodzieży. Zebrane w ten sposób środki pozwolą na lepsze funkcjonowanie klubu, umożliwienie startu w zawodach lekkoatletycznych, obozach sportowych, poprawią dotychczasowe szkolenie, a także pozytywnie wpłyną na promocję zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.
KRS: 000 000 8536
Cel szczegółowy 1%: MKS TEMPO KĘTY

Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska
Nr KRS: 0000052078
Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa im. Władysława Sikorskiego w Nowej Wsi, ul. Konarskiego 4

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Bliskich i Przyjaciół „Jeden Drugiemu”
Numer KRS: 0000071397
Cel szczegółowy 1%: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Bliskich i Przyjaciół "Jeden Drugiemu" w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27, 32-650 Kęty  

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kęty
ZHP jest największą, liczącą 125 297 członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Działa od prawie stu lat, a w Kętach od 1975 roku.
Numer KRS: 0000273492
Cel szczegółowy 1 %: Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Kęty, ul. Sobieskiego 41, 32 – 650 Kęty.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty
GPR OSP Kęty to jedna z niewielu w Polsce specjalistycznych jednostek ratowniczych z psami. Już od 2003 r. zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie oraz niesieniem pomocy ofiarom katastrof budowlanych. Grupa działa non profit.
Numer KRS: 0000065068
Cel szczegółowy 1%: OSP Kęty, ul. Adama Mickiewicza 10, 32-650 Kęty, GPR OSP Kęty

Ludowy Klub Sportowy „Zgoda” w Malcu
Organizacja zajmuje się popularyzowaniem kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Wspiera i upowszechnia także turystykę i wypoczynek.
Numer KRS: 0000031816
Cel szczegółowy 1%: LKS „Zgoda” Malec

OSP w Kętach
Kęcka Ochotnicza Straż Pożarna działa od 1874 roku. Jest to świetnie wyszkolona i trwale związana ze społecznością Kęt jednostka, która interweniuje w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia.
Numer KRS: 0000065068
Cel szczegółowy 1%: OSP Kęty

OSP Malec
Numer KRS: 0000069587
Cel szczegółowy 1%: Ochotnicza Straż Pożarna w Malcu

OSP działające na terenie naszej gminy
By wesprzeć pozostałe OSP z naszej gminy, które nie posiadają statusu OPP, wystarczy podać nr KRS Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a w rubrykę poświęconą celowi szczegółowemu wprowadzić nazwę i adres wybranej straży. Numer KRS: 0000116212
Cel szczegółowy 1%: OSP w Bielanach, Plac św. Macieja 1, Bielany, 32-651 Nowa Wieś, OSP w Bulowicach, ul. Bielska 215, 32-652 Bulowice, OSP w Kętach Podlesiu, ul. Partyzantów 27, 32-650 Kęty, OSP w Łękach, ul. Akacjowa 37, 32-651 Nowa Wieś, OSP w Nowej Wsi, ul. Floriana 37, 32-651 Nowa Wieś, OSP w Witkowicach, ul. Dworska 1, 32-650 Kęty.

Polski Związek Niewidomych - KT Kęty
Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Kętach działa od 1985 r., skupia ponad 100 osób niewidomych i ze znacznym upośledzeniem wzroku oraz integruje społeczność niepełnosprawnych, pełniąc rolę edukacyjną i informacyjną.
Numer KRS: 0000088851
Cel szczegółowy 1%: Polski Związek Niewidomych – koło terenowe Kęty

UMKS  „Kęczanin” Kęty
UMKS „Kęczanin” to jednosekcyjny klub sportowy założony w 2000 roku. Prowadzi siatkarskie szkolenia dzieci i młodzieży, a jego drużyny biorą udział w rozgrywkach we wszystkich kategoriach wiekowych.
Numer KRS: 0000238333
Cel szczegółowy 1%: UMKS „Kęczanin”

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko-Gminne Kęty
Numer KRS: 0000106108
Cel szczegółowy 1%: Koło Miejsko–Gminne Kęty ZKRPiBWP

Dom Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Bulowicach jest placówką całodobowego pobytu dla mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. Funkcjonuje w sposób zapewniający właściwy zakres usług, zgodny ze standardami określanymi dla tego typu domu, w oparciu o indywidualne potrzeby mieszkańców. Podstawowym zadaniem placówki jest stwarzanie warunków egzystencji zbliżonych do życia rodzinnego oraz zaspakajanie bytowych i duchowych potrzeb mieszkańców.
Numer KRS: 0000355010
Cel szczegółowy 1%: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ BRACI ALBERTYNÓW W BULOWICACH

Izba Pamięci poświęcona Bohaterom spod Monte Cassino w Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach
Nie każda szkoła może się poszczycić posiadaniem skarbnicy narodowych pamiątek, jednak zaszczyt ten spotkał Szkołę Podstawową nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino  w Kętach, gdzie mieści się Izba Pamięci poświęcona Bohaterom spod Monte Cassino. Przechowuje się w niej unikatową kolekcję przedmiotów należących dawniej do żołnierzy walczących o wolność Polski na różnych frontach II wojny światowej. Fakt ten napawa dumą społeczność szkolną, a jednocześnie zobowiązuje do godnego opiekowania się posiadanymi zbiorami.
Możliwe jest przekazanie 1% podatku.
KRS: 0000270261
Cel szczegółowy 1%: SP 2 KĘTY 7205

Odsłony: 2847
Autor Publikacji: , Data Publikacji: , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Kwiecień, 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...