Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Ferie pełne przygód

Ferie zimowe to wytęskniony czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. W tym roku Świetlica Środowiskowa w Kętach zadbała o to, by jej podopieczni spędzili ten czas zapominając o tym, czym jest nuda i rutyna. W trakcie tych 10 dni dzieci i młodzież rozwijała swoje talenty artystyczne, sportowe i taneczne, uczestniczyła w dwóch wycieczkach, gościła seniorów z Dziennego Domu "Senior-Wigor" oraz doskonaliła wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa pod czujnym okiem Policji.

Ferie w Świetlicy Środowiskowej rozpoczął poniedziałkowy seans filmu „Urwis” w kęckim kinie. W kolejnym dniu podopieczni Świetlicy odwiedzili Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie na deskach teatru śledzili losy księcia Lulejki – bohatera baśni „Pierścień i róża”. Pierwsza środa ferii była nie lada gratką dla wielbicieli sportowych wrażeń. W Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach odbył się Pierwszy Noworoczny Świetlicowy Turniej Gry w Bule. Mimo iż rywalizacja była zacięta, to wspaniały doping sprawił, że atmosfera była wyjątkowa. Ciekawe, czy zwycięzcy utrzymają swoje pozycje za rok. W kolejnym dniu niezwykłą przyjemność fanom naturalnych kosmetyków sprawiły Warsztaty Mydlarskie poprowadzone przez Panią Monikę Barciak, która odwiedziła Świetlicę wraz z długo wyczekiwanymi gośćmi - seniorami Dziennego Domu "Senior-Wigor". Pierwszy tydzień ferii zakończyły warsztaty choreograficzne, w których dzieci i młodzież rozwijali taneczne interpretacje dzieł muzycznych. W piątkowe popołudnie placówkę odwiedził przedstawiciel kęckiej policji. Poprowadził prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa i przeciwdziałaniu przemocy, która zakończyła się wspólną dyskusją.

Drugi tydzień ferii był równie udany jak pierwszy. Na pewno dzięki temu, że w końcu spadł wyczekiwany śnieg, dzięki któremu udała się wycieczka do Targanic i zorganizowany tam kulig. Ponadto, dzieci i młodzież byli na seansie filmowym, podczas którego tym razem śledzili losy Doktora Dolittle. Niezwykle inspirującym dniem był wtorek, gdyż podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Kętach uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Pracownię Kreatywności, w trakcie których ozdabiali przedmioty techniką decopage’u. Zwieńczeniem ferii zimowych 2020 było spotkanie z iluzjonistą w Domu Kultury w Kętach. W trakcie pokazu magicznych sztuczek czas płynął tak błyskawicznie, że trudno było uwierzyć, że to już koniec. Tak samo jak i z feriami, które właśnie się zakończyły. Z utęsknieniem czekamy na kolejne.

Odsłony: 1149
Autor Publikacji: Świetlica Środowiskowa w Kętach / kf, Data Publikacji: 2020-02-17 , Godzina Publikacji: 8:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Kwiecień, 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty