Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Biblioteka dla malucha

Od blisko dwóch lat środy w bibliotece przy ulicy Reymonta w Kętach są bardzo gwarne. Po wejściu do oddziału dla dzieci można potknąć się o buty, wózki i rowerki. Między regałami chowają się dzieci, a rodzice szperają w książkach w poszukiwaniu najpiękniejszych bajek dla swoich pociech. Środy zarezerwowane są dla Klubu Malucha.

Gdy w styczniu 2018 r. startował projekt Biblioteczny Klub Malucha, nie przypuszczano, że frekwencja na zajęciach będzie tak imponująca i że inicjatywa przyjmie się na stałe. Teraz z radością patrzymy na nowych klubowiczów i ich rodziców, którzy z zaangażowaniem biorą udział w spotkaniach. Zajęcia bazują wokół książki i to ona jest punktem wyjścia każdego scenariusza. Krótki wiersz, opowiastka wprowadza temat zajęć. Staramy się aktywizować dzieci, rozwijać w nich ekspresję twórczą. Dbamy o to, aby na każdych zajęciach dzieci stworzyły coś wspólnie z rodzicem, choćby zwykłą kolorowankę. Jest też element ruchu i zabawy. Dzieci uwielbiają chować się w tunelu i bawić się kolorową chustą, lubią, gdy rodzice robią z niej huśtawkę. Po zajęciach grupowych przychodzi czas na swobodną zabawę skarbami ukrytymi w bibliotecznej komodzie. Dzieci nawiązują pierwsze kontakty rówieśnicze, powoli i w towarzystwie bliskich pokonują lęk przed grupą. Uczą się dzielić, czekać na swoją kolej. Ćwiczą koncentrację i uwagę. Poznają nowe słowa.

Klub Malucha przygotowuje do przedszkola, zaraża pasją do czytania. Widać to w bibliotecznych statystykach. W 2018 roku w grupie wiekowej do 5 lat obserwujemy wzrost o 58 osób w stosunku do 2017 roku. Niezmiernie cieszy nas postawa rodziców, którzy wychowują dzieci w bliskim kontakcie ze słowem pisanym i aktywnie angażują się w zajęcia.

Spotkania odbywają się zarówno w bibliotece głównej, jak i w filiach Nowa Wieś, Podlesie i Łęki. Szczegółowy harmonogram spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.biblioteka.kety.pl

Zapraszamy!

Odsłony: 1422
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Grabowskiego w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-10-10 , Godzina Publikacji: 13:15

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty