Ruch wahadłowy na rondzie przy Grupie Kęty

Data publikacji: 
07-06-2013 13:34

Od najbliższego wtorku (11 czerwca) przejazd przez rondo znajdujące się na wysokości budynku Grupy Kęty będzie przebiegał z pewnymi utrudnieniami.

Przez dwa tygodnie kierujący będą musieli wykazać się cierpliwością – w związku z pracami naprawczymi opaski ronda wprowadzony zostanie tu ruch wahadłowy, a obwodnica na odcinku od ronda do ul. 3 Maja zostanie zamknięta. Kierowcy przejeżdżać więc będą wytyczonymi objazdami, w tym specjalnym objazdem dla samochodów o większym tonażu.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zatwierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad Oddział w Krakowie, a roboty przeprowadzone zostaną w ramach naprawy gwarancyjnej. Wykona je firma SKANSKA SA.

Projekt organizacji ruchu zakłada m.in.:

  • zamknięcie w I etapie połowy ronda z wylotem na obwodnicę zachodnią Kęt, tj. w kierunku Kęty – Bielsko-Biała, wprowadzenie ruchu wahadłowego kierowanego sygnalizacją świetlną oraz wyłączenie z ruchu obwodnicy na odcinku od ronda do ul. 3 Maja;
  • zamknięcie w II etapie połowy ronda z wylotem na teren Zakładu Grupy Kęty, czyli w kierunku Bielsko-Biała – Kęty i wprowadzenie ruchu wahadłowego wraz z sygnalizacją świetlną;
  • wprowadzenie awaryjnego ręcznego kierowania ruchem w przypadku utrudnień wynikających z  zastosowania sygnalizacji świetlnej.

W załączonym poniżej projekcie tymczasowej organizacji ruchu wyznaczonej na czas robót naprawczych znajdą Państwo pełny opis prac oraz dodatkowe informacje.

Przepraszamy za wszystkie utrudnienia wynikające z prac naprawczych!

Autor: 
Barbara Kuźma