Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zespoły dziewcząt i chłopców z SP 2 Kęty medalistami Małopolskich Wielobojów Lekkoatletycznych

21 listopada na hali w Brzeszczach odbyły się Powiatowe Wieloboje Lekkoatletyczne, w których wzięło udział 10 zespołów dziewcząt i 9 chłopców. Rywalizacja zespołowa przebiegała w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską i sztafeta 6x150 m. Drużynę stanowi 6 osób, po dwóch uczniów z klasy IV, V i VI (rocznik 2009-2007). Suma punktów za miejsca poszczególnych zawodników decyduje o końcowym wyniku drużyny i miejscu w klasyfikacji. Rywalizacja była niezwykle zacięta i do ostatniej konkurencji zawodnicy walczyli w poszczególnych konkurencjach o punkty dla swojej drużyny, które decydowały o miejscach na podium. Zespoły dziewcząt i chłopców kęckiej „Dwójki” zajęły w tym etapie I miejsce awansując do etapu wojewódzkiego.

27 listopada na tym samym obiekcie odbył się finał wojewódzki Halowych Wielobojów Lekkoatletycznych, w którym wystartowały zespoły z Krakowa, Oświęcimia, Jawiszowic, Sieniawy, Brzeska, Sękowej, Skidzinia, Kobylanki, Lipinek i Kęt. Drużyna chłopców z SP 2 Kęty zaliczyła bardzo dobre starty w poszczególnych konkurencjach, co w końcowej klasyfikacji pozwoliło jej na zajęcie I m w kategorii chłopców i tytułu Mistrza Małopolski w Halowych Wielobojach LA. Drużyna dziewcząt mimo bardzo dobrej dyspozycji musiała uznać wyższość zespołów z Krakowa i Brzeska plasując się w rywalizacji na III miejscu.

Drużyny za miejsca I-III nagrodzono medalami, a najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary.

Reprezentacja Gminy Kęty (SP 2 Kęty) i powiatu oświęcimskiego dziewcząt w składzie: Talik Marlena, Olbrzymek Zuzanna, Emilia Stojek, Kudziełko Paulina, Hrapkowicz Julia, Annoni Fabiana, Magdalena Pudełko (rez.), Nycz Zofia (rez.) Opiekunem zespołu dziewcząt była Anna Pustelnik.

Reprezentacja Gminy Kęty (SP 2 Kęty) i powiatu oświęcimskiego chłopców w składzie: Marek Karol, Tomasik Arkadiusz, Kosowski Kamil, Olbrzymek Filip. Talik Konrad, Kowalczyk Nkodem , Penkala Antoni (rez.), Madej Tymon (rez.). Opiekunem zespołu chłopców był Tomasz Sysak.

Odsłony: 724
Autor Publikacji: Anna Pustelnik / kf, Data Publikacji: 2019-11-29 , Godzina Publikacji: 12:15

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty