Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zespół Pieśni i Tańca Małe Kęty - podsumowanie sezonu 2017/2018

Zespół Pieśni i Tańca Małe Kęty - podsumowanie sezonu 2017/2018

Zespół Pieśni i Tańca  „Małe  Kęty”  to grupa dzieci działająca przy Domu Kultury w Kętach od 2012 roku, kultywująca tradycje ludowe zainicjowane w naszym mieście ponad 35 lat temu.

Ten rok był dla zespołu niezwykle owocny i bogaty w wydarzenia.

W marcu grupa wzbogaciła swoimi występami program Jarmarku Wielkanocnego, który już tradycyjnie odbywał się w niedzielę palmową 25 marca br. na płycie kęckiego rynku. Niedługo potem, 26 marca, na zaproszenie Domu Kultury w Rybniku, dzieci spotkały się na warsztatach tanecznych w Górkach Wielkich. Warsztaty miały na celu wymianę doświadczeń i wzajemne poznanie obu grup. Dzieci z Rybnika pokazały „Małym Kętom” tańce i zabawy śląskie, a „Małe Kęty” podzieliły się swoją wiedzą o tańcach i przyśpiewkach górali żywieckich. Na koniec obie grupy zaprezentowały suity, które miały w swoim repertuarze.

Kontynuując przyjacielskie spotkania z grupą ”Przygoda” z Rybnika, ZPiT „Małe Kęty” otrzymały zaproszenie na Międzynarodowe Spotkania Taneczne „ Przygoda i Przyjaciele”, którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku. W roztańczonym i rozśpiewanym festiwalu w dniach 16-21 maja brały udział (oprócz naszej grupy), zespoły takie jak:  "Mugurelu” z Siget Marmatieu w Rumunii, „Breclavanek” z Breclav w Czechach, zespół mniejszości litewskiej w Polsce „Seina” z Sejny, a także zespoły reprezentacyjne ZTL „Przygoda”. ”Małe Kęty” z  Festiwalu w Rybniku przywiozły nagrodę za  I miejsce.

Także w maju dzieci z „Małych Kęt” zostały zaproszone przez Ogólnokrajowy Samorząd Polski do udziału Festiwalu w dniach 25 - 27.05.2018 r. w mieście Érd na Węgrzech, gdzie zaprezentowały ludowy folklor Podbeskidzia. Był to pierwszy zagraniczny wyjazd tej grupy - pełen  wrażeń i cennych doświadczeń artystycznych. Dzięki pomocy finansowej Grupy Alumetal S.A w Kętach oraz Gminy Kęty, oprócz udziału w „Święcie kwitnących winogron” w Erd, dzieci zwiedziły Budapeszt – stolicę Węgier, poznając z przewodnikiem wszystkie ważne miejsca tego pięknego miasta. Niespełna dwa dni po przyjeździe z Węgier  Zespół prezentował się na scenie Domu Kultury podczas przeglądu folklorystycznego  dla przedszkolaków „Wesoły Krakowiaczek”.

Z kolei w czerwcu „ Małe Kęty” zaprezentowały się podczas Święta Miasta „ Dni Kęt” oraz na Piknikach szkolnych w Nowej Wsi oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach.

Podsumowaniem  i nagrodą  za całoroczną i bardzo wytężoną pracę był wyjazd dzieci na obóz taneczny do Węgierskiej Górki. Pięciodniowy pobyt w Ośrodku  Rekreacyjnym „Wrzos” był  okazją nie tylko do wypoczynku - zaowocował wzrostem umiejętności dzieci i wspólną integracją nie tylko w obrębie  grupy „Małe Kęty”, ale również z grupą tańca nowoczesnego  hip-hop. Wspólne zajęcia dzieci obu grup tanecznych z Domu Kultury pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów przyniosły nieoczekiwane efekty i zaskakujące rezultaty. Było to możliwe tylko dlatego że zarówno wśród dzieci  jak i wśród instruktorów jest jedna wspólna pasja i miłość do tańca.

Odsłony: 953
Autor Publikacji: Dom Kultury w Kętach / aSz, Data Publikacji: 2018-08-06 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty