Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zapraszamy w "Podróż do krainy książek"

Gminna Biblioteka Publiczna rozpoczyna właśnie projekt pod hasłem "Podróż do krainy książek" we wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest on dedykowany dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem i biblioteką. Koncepcja projektu bazuje na utrzymaniu uwagi i zainteresowania młodego czytelnika wokół książki i procesu jej powstawania oraz wyzwoleniu dziecięcej kreatywności i ekspresji słownej. Każdy zdeklarowany uczestnik projektu zostanie zaproszony do udziału w programie lojalnościowym i otrzyma mini paszport do krainy książek. Za każdą podjętą aktywność przewidzianą w zadaniu (wypożyczanie książek, udział w spotkaniach i warsztatach) otrzyma naklejkę. Za uzupełnienie wszystkich rubryk w paszporcie dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.

W ramach zadania zorganizowane zostaną ciekawe spotkania i warsztaty, w których wziąć będzie mógł każdy zainteresowany - nie tylko posiadacz paszportu. Ciekawe i interaktywne spotkania autorskie z pewnością rozbudzą dziecięcą wyobraźnię. Barbara Gawryluk, która odwiedzi kęcką bibliotekę już 21 marca o godz. 17.00 , opowie o tym jak realizować swoje marzenia i pisać ciekawe historie o pupilach. Roksana Jędrzejewska-Wróbel odwiedzi bibliotekę 6 maja i na spotkaniu z zaproszonymi szkołami opowie dzieciom o tym, jak zabrać się za pisanie książki, jak znaleźć na nią pomysł i jak realizować swoje przedsięwzięcie krok po kroku.

W kolejnych spotkaniach zaplanowanych na czerwiec będziemy przekonywać uczestników do pisania pamiętników i prowadzenia dzienników. Wojciech Cesarz, który odwiedzi bibliotekę 5 czerwca podczas Tygodnia Czytania Dzieciom opowie, jak pisać pamiętnik i opisywać wydarzenia z życia codziennego na podstawie swoich książek pt "Pamiętnik grzecznego psa". Z kolei Marzena Filipczak- podróżniczka i pisarka, która odwiedzi nas 13 czerwca o godz.17.00, będzie opowiadała o tym, jak opisywać swoje wrażenia z podróży i rozmaitych wycieczek.

Interesująco zapowiadają się wakacje. Od 15 do 26 lipca odbędą się warsztaty komiksowe i ilustratorskie. Odwiedzi nas Joanna Rusinek, ilustratorka między innymi opowieści Michała Rusinka czy Agnieszki Frączek. Dzieci poznają proces powstawania ilustrowanej książki i zawody związane z książką. Prześledzą drogę od pomysłu przez pracę pisarza, wydawcy, redaktora, ilustratora, księgarza, bibliotekarza...Warsztaty ilustratorskie będą okazją do przelania swoich pomysłów na papier i realizacji własnych wizji. Dzieci spotkają się również z ilustratorem Danielem de Latour, który przekona ich, że do tworzenia książkowych ilustracji nie trzeba mieć wielkiego talentu plastycznego, a liczy się jedynie pomysł. Uczestnicy zajęć będą rysować swoich bohaterów i nadawać im cechy charakterystyczne. Zajęcia z ilustratorem zaplanowane są na 19 lipca. Dzieci spotkają się również z Marcinem Bruchnalskim, który tworzy niezwykłe i humorystyczne ilustracje dla najmłodszych (22 lipca) i Renatą Piątkowską ( 26 lipca), która poprowadzi warsztaty detektywistyczne na podstawie swoich książek.

Uczestnicy projektu wyposażeni w nową wiedzę i umiejętności zaproszeni zostaną do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Moja własna książka”, którego celem będzie napisanie i zilustrowanie własnej książki. W zadaniu tym mogą dzieci wspierać rodzice, a praca może mieć charakter rodzinny. Celem konkursu jest wyzwolenie dziecięcej kreatywności i pasji.

Realizując projekt „Podróż do krainy książek” chcemy przekonać, że czytanie książek może być świetną rozrywką i zabrać każdego w niezwykłe miejsca i rewiry, dostępne tylko dla tych, którzy odważą się użyć własnej wyobraźni. Projekt zrywa z szablonowym myśleniem o bibliotece, jako miejscu wtórnym, w którym wypożycza się książki. Podróż do krainy książek kształtuje pozytywny wizerunek biblioteki, sprzyja rozwojowi kompetencji czytelniczych dzieci i wzmacnia ich poczucie sprawstwa.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Odsłony: 1444
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-03-11 , Godzina Publikacji: 13:05

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty