Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zakończyła się II kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach

We wtorek, 12 września, w sali sesyjnej Urzędy Gminy Kęty odbyła się X sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach, czym zakończyła się II kadencja Młodzieżowej Rady. Po powitaniu zebranych na sali radnych i wszystkich gości przez przewodniczącą MRM Żanetę Siwiec głos zabrał burmistrz Gminy Kęty, Krzysztof Jan Klęczar, dziękując za dwa lata wspaniałej i owocnej współpracy.

- Kończy się pewien czas, kończy się II kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej. To jest taki czas, kiedy można sobie pozwolić na pewne refleksje – mówił burmistrz, wspominając czasy powołania na terenie Małopolski pierwszych Młodzieżowych Rad. Włodarz gminy zwrócił uwagę, że wiele osób zastanawiało się wtedy, czy działanie to ma sens, „czy to naprawdę realnie do czegoś prowadzi, czy jest to tylko jakiś marketingowy chwyt, czy jest to tylko próba zaspokojenia ambicji części młodych ludzi”. - Ja powiem szczerze, ja wątpliwości nie miałem. I tak pierwsza jak i druga kadencja Młodzieżowej Rady pokazały, i udowodniły wszystkim, którzy patrzą, obserwują i wyciągają wnioski, że Młodzieżowa Rada jest niezwykle potrzebna – podkreślił, dodając, że MRM wnosi bardzo wiele życia w lokalne środowisko. - Prezentujecie poglądy swoich rówieśników, macie odwagę, nie tylko w Urzędzie, ale także przy okazji spotkań, wydarzeń, imprez i inicjatyw mówić głosem młodzieży. Głośno i odważnie. To jest głos, który jest niezwykle potrzebny, bo do was należy przyszłość – zaznaczył, wyjaśniając, że urzędników a młodzież dzieli kilkadziesiąt lat, co oznacza, że młodzi mają zupełnie inne spojrzenie i inny punkt widzenia ważnych spraw. - I bardzo się cieszę, że dzięki waszej aktywności my ten wasz punkt widzenia możemy poznać – podkreślił.

Dodał także, że niezwykle istotnym faktem jest podjęcie współpracy młodzieży nie tylko z Urzędem Gminy, ale także np. z Miejską Radą Seniorów. - Wiele inicjatyw podejmowaliście wspólnie, i myślę, że tak wy od seniorów, jak i oni od was mogliście się wiele dobrego nauczyć – stwierdził, dziękując za codzienną pracę i za aktywność. - To, że mieliście odwagę wystartować do rady młodzieżowej jest dla mnie jasnym i wyraźnym sygnałem, ze nie zawahacie się iść dalej. Że kiedy zmienicie szkoły, kiedy pójdziecie na studia, kiedy rozpoczniecie pracę zawodową nadal będziecie liderami swoich społeczności, bogatsi o doświadczenia, które tu zdobyliście. Że nie zawahacie się również w innych środowiskach kandydować, startować, reprezentować i brać na siebie ciężar odpowiedzialności za wspólne dobro, za przyszłość, która należy do was – mówił, a zwracając się do Prezydium Rady podziękował za wspólne reprezentowanie Gminy Kęty na różnych uroczystościach, za poświęcony czas oraz wspaniałe inicjatywy.

- Jestem przekonany, że świat przed wami stoi otworem. Wy nas jeszcze solidnie przeskoczycie i my was będziemy oglądać, my będziemy dumni, że stąd, z tej sali i z Gminy Kęty wyszliście – podkreślił, tłumacząc, że koniec kadencji nie musi oznaczać końca przygody z samorządem. - Część z was pewnie zostanie w Młodzieżowej Radzie i będzie pokazywała młodszym kolegom jak należy funkcjonować, przed częścią otworzą się nowe drogi, nowie horyzonty. Życzę wam, by ten uśmiech, który na co dzień prezentowaliście, nigdy was nie opuszczał, by życzliwość osób, dla których pracowaliście zawsze wam towarzyszyła, by spełniły się wszystkie wasze plany i marzenia – dodał na koniec.

Podczas sesji przedstawiona została prezentacja multimedialna, która w humorystyczny sposób przybliżyła działania młodych radnych w ciągu ostatnich dwóch lat.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach zaangażowali się w wiele zadań we współpracy z instytucjami kultury i innymi jednostkami, których wspólne działania zaowocowały wieloma sukcesami. Przewodnicząca MRM Żaneta Siwiec, podsumowując działalność II kadencji podkreśliła, że MRM w Ketach jest jedną z Młodzieżowych Rad, na której wzorują się inne samorządy.

Na zakończenie wszyscy młodzi radni otrzymali z rąk wiceburmistrzów Gminy Kęty – Rafała Ficonia i Marcina Śliwy oraz sekretarz Gminy Kęty – Eweliny Jury-Bączek listy gratulacyjne wraz z podziękowaniami od burmistrza Gminy Kęty, Krzysztofa Jana Klęczara, jako wyraz wdzięczności za pracę i służbę.

Także młodzież wręczyła kwiaty i upominki włodarzom Gminy oraz dyrektorom komórek Urzędu Gminy i gminnych instytucji, z którymi współpracowała przez całą kadencję Rady. Z niejednych oczu popłynęły łzy wzruszenia.


Odsłony: 1521
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2018-09-12 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Lipiec, 2019
  P W Ś C P S N
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty