Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Z biblioteki wprost do krainy róż

Z biblioteki wprost do krainy róż

W czwartek, 18 lipca, dzieci biorące udział w zajęciach z cyklu WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ odwiedzili gospodarstwo ogrodnicze państwa Karoliny i Łukasza Bryzek w Bielanach. Uczestnicy mieli możliwość bliżej poznać technologię produkcji róż, gdzie na powierzchni jednego hektara prowadzona jest całoroczna hodowla róż.

Szklarnie w których rosną róże wyposażone są w kurtyny energetyczne i rolety. Ich zadaniem jest ochrona roślin przed ostrymi promieniami słonecznymi. Zimą i w pochmurne dni kwiaty doświetlane są lampami sodowymi. Za właściwą wilgotność i klimat odpowiadają komputery. Rośliny są nawadniane, nawożone i dokarmiane niezbędnym do fotosyntezy dwutlenkiem węgla. Dzieci zobaczyli także, jak zaawansowana technologia usprawnia pracę ogrodników. Kwiaty róż ścinane są codziennie. Trafiają do kwiaciarni w najbliższej okolicy i do większych miast w Polsce.

Pani Karolina zaproponowała uczestnikom wycieczki wariacje na temat ikebany. Z racji tego, że ceni ich wkład i pomysły, zostawiła dzieciom dużą dowolność Kwiaty to wdzięczny i niezwykle inspirujący temat. Zabawa formą, kolorem, detalem, to doskonały trening wyobraźni przestrzennej dla wszystkich, praktyczna nauka tworzenia kompozycji florystycznych, poznanie zasad florystyki, środków technicznych i dekoracyjnych. Uczestnicy poznali też zasady pielęgnacji kwiatów, znaczenie barw i ich dobór. Bukiety przygotowywane na zajęciach stały się własnością uczestników.

Serdecznie dziękujemy państwu Bryzek za pasjonujący wykład na temat produkcji pięknych kwiatów i za słodki poczęstunek.


Odsłony: 2208
Autor Publikacji: GBP Kęty-fila Bielany, Data Publikacji: 2019-07-19 , Godzina Publikacji: 09:31

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty