Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Wyniki III Gminnego Konkursu Historycznego

Wyniki III Gminnego Konkursu Historycznego
8 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie III Gminnego Konkursu Historycznego. W tej edycji motywem przewodnim była walka Polaków w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Patronat nad całym wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kęty.

1 września przypadnie bardzo ważna dla naszego kraju, ale i dla całego świata, rocznica- 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Choć największe uroczystości w całym kraju odbędą się po wakacjach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 tym konkursem już teraz wpisał się w te uroczyste obchody. Jest to konkurs dla naszej placówki szczególny. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętach Podlesiu nosi zaszczytne imię Bohaterów Westerplatte. Dzieci i młodzież naszej szkoły doskonale wiedzą, jak wielcy to byli ludzie i jak wiele  wszyscy Polacy im zawdzięczają. To między innymi na ich barki spadł ciężar pierwszych dni walki z bezlitosnym, totalnym wrogiem. Wszystkim żołnierzom walczącym w kampanii wrześniowej należy się chwała a przede wszystkim pamięć.
Już od 3 lat w maju w naszej szkole spotykają się uczniowie, którzy szanują historię, poznają przeszłość i w ten sposób pokazują swój patriotyzm.

Udział w konkursie wzięły następujące szkoły z terenu Gminy Kęty:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Kantego z Kęt
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Łęk
Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach.

Konkurs składał się z trzech części. Uczniowie wykonywali pracę plastyczną „Moje Westerplatte- wyobrażenie o wojnie obronnej Polaków w 1939r.” Prace oceniła p. Sylwia Brzozowicz- Dyrektor Domu Kultury w Kętach. Zwyciężył Łukasz Puchała ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Kętach

Po drugie,wyłonione z każdej ze szkół trzyosobowe zespoły przygotowały na terenie swojej placówki list do autentycznego bohatera września 1939r.  Punkty przyznawała pani Agata Szyszka-Mądro- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach.

W trakcie testu indywidualnego natomiast uczniowie zmagali się z różnorodnymi pytaniami- łatwymi i trudnymi. Musieli wykazać się znajomością wielu faktów z kampanii wrześniowej, interpretować teksty źródłowe, odczytywać mapę, rozpoznawać grafiki.

Podsumowanie i  wręczenie nagród odbyło się w tym samym dniu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Domu Kultury w Kętach- Sylwia Brzozowicz oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach- Agata Szyszka- Mądro.  Na sali gimnastycznej obecni byli uczestnicy konkursu wraz z opiekunami oraz młodzież  naszej szkoły. Uroczystość została wzbogacona filmem oraz  montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a laureaci nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Gminę Kęty.
Nagrodzeni w indywidualnym konkursie wiedzy:
I miejsce: Katarzyna Płonka ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
II miejsce: Piotr Wykrent ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Kętach
III miejsce: Alicja Kubica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach

Przyznano również nagrodę specjalną- przechodni puchar dla najlepszej szkoły ufundowany przez Radę Rodziców przy ZSP3. Została ona wyłoniona poprzez zsumowanie punktów za listy oraz wyników konkursu indywidualnego.
Zwycięska szkoła – Szkoła Podstawowa nr 2  im. Bohaterów  Monte Cassino w Kętach

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie, laureatom gratulujemy wyników! Zapraszamy za rok na kolejne potyczki historyczne!


Odsłony: 1896
Autor Publikacji: Ewelina Sadko, Data Publikacji: 2019-05-05 , Godzina Publikacji: 12:38

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty