Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Wybory do Izb Rolniczych

AKTUALIZACJA


Okręgowa Komisja Wyborcza nr 110 w Kętach na posiedzeniu w dniu 8 lipca 2019 r.  podjęła decyzję o obsadzeniu mandatów bez przeprowadzenia głosowania, ponieważ w terminie do 05.07.2019 r. zarejestrowano dwóch kandydatów co oznacza, że liczba zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych kandydatów jest równa liczbie mandatów do obsadzenia.

Zgodnie z powyższym w dwumandatowym okręgu wyborczym nr 110 w Gminie Kęty członkami Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej zostali: P. Wojciech Janusz Procenr i P. Paweł Sarka.Na podstawie Uchwały nr 2/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. w sprawie zarządzenia wyborów do wlanych zgromadzeń izb rolniczych, Zarząd Małopolskiej Izby Rolniczej informuje, że termin wyborów do Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolnej został wyznaczony na dzień 28 lipca 2019 r.

WAŻNE DATY:

  • 17 - 25 czerwca 2019 r. - wyłożenie w Urzędzie Gminy Kęty spisu Członków Izby Rolniczej uprawnionych do głosowania w wyborach;
  • 5 lipca 2019 r. – zgłaszanie i rejestrowanie kandydatów na członków Rad Powiatowych;
  • 28 lipca 2019 r. - WYBORY

ZASADY WYBORÓW:

Członkami samorządu rolniczego są osoby fizyczne i osoby prawne będące podatnikami podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadający w nich wkłady gruntowe. Przysługuje im prawo kandydowania do Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej i uczestniczenia w ich wybieraniu.

Rolnik ubiegający się o mandat członka Rady Powiatowej MIR musi wypełnić i złożyć następujące dokumenty:

  • zgłoszenie kandydata,
  • oświadczenie,
  • listę członków zawierającą, co najmniej 50 podpisów poparcia.

Druki te można otrzymać w Urzędzie Gminy Kęty lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy oraz www.mir.krakow.pl.

Dokumenty przyjmowane będą do 5 lipca 2019 r. w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 14:00 w Urzędzie Gminy Kęty (32-650 Kęty ul. Rynek 7, pokój nr 8).

Pełna informacja na temat wyborów dostępna na stronie internetowej Małopolskiej Izby Rolniczej www.mir.krakow.pl.

Dokumenty do pobrania w poniższych załącznikach.
Odsłony: 1386
Autor Publikacji: UG, Data Publikacji: 2019-06-11 , Godzina Publikacji: 11:28

Kęty w obiektywie...