Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Wielki sukces II edycji imprezy Podaj łapę: Dzień Psa w gminie Kęty

Moc karmy i przysmaków, środki czystości, kosmetyki, koce, pledy, pościel i podkłady – hojność tegorocznych sponsorów imprezy „Podaj łapę: dzień Psa w gminie Kęty” oraz kęczan, którzy licznie przybyli wczoraj na kęcki Rynek, przerosła wszelkie oczekiwania. Dziękujemy Państwu serdecznie w imieniu organizatorów i partnerów wydarzenia, a przede wszystkim bezdomnych zwierząt, do których – ku wielkiej radości wolontariuszy schroniska OTOZ Animals Oświęcim oraz Fundacji Psia Ekipa – jeszcze tego samego dnia trafiły wszystkie dary!

Podobnie jak przed rokiem, impreza rozpoczęła się o 15:00 w sercu naszego miasta – na zabytkowym, kęckim Rynku. Zgromadzonych przywitała Żaneta Siwiec, która poprowadziła wydarzenie. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, dziękując serdecznie wszystkim za przybycie i składając sponsorom imprezy (wszystkim kęckim sklepom zoologicznym!) wyrazy najwyższej wdzięczności. Następnie włodarz naszej gminy w asyście pracowników Wydziału Rozwoju, którzy zorganizowali psie święto, wręczył oświęcimskim Animalsom oraz psioekipowym wolontariuszom ufundowane przez Gminę Kęty podarunki – zestawy specjalistycznej karmy, która pomoże utrzymać dobry stan zdrowia psów i kotów, czekających na nowe domy w okolicznych azylach. Psia Ekipa otrzymała także upominki, przygotowane dla Stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna, które – podobnie jak Fundacja Mysikrólik – z powodu nagromadzenia obowiązków i interwencji nie zdołało przybyć do Kęt.

Konferansjerka przybliżyła następnie historię i zakres działalności naszych wczorajszych gości – wolontariuszy schroniska w Oświęcimiu oraz Fundacji Psia Ekipa, która pomaga podopiecznym schroniska w Bielsku-Białej. Nie zabrakło miniwywiadów i ciekawostek na temat pracy ze zwierzętami.

Wielką niespodziankę sprawiła organizatorom Poseł na Sejm PR Dorota Niedziela, która nie tylko wsparła wydarzenie, promując je w swoich mediach społecznościowych, ale również odwiedzając nasz Rynek w trakcie imprezy. Pani Poseł towarzyszył mąż – Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela.

Parlamentarzystka, wspominając czasy, kiedy prowadziła w Kętach lecznicę weterynaryjną, pogratulowała pomysłodawcom wydarzenia oraz jego gospodarzowi – Burmistrzowi Gminy Kęty – udanego przebiegu Dnia Psa. Pani Poseł zwróciła przy tym uwagę na to, jak ważna jest promocja adopcji zwierząt schroniskowych, przedstawiając swojego pupila – Lakiego, który trafił pod jej dach ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmku.

Następnie nasz Rynek we władanie całkowicie objęły czworonogi. Psi ratownicy z GPR OSP Kęty kilkukrotnie zaprezentowali swoje umiejętności poszukiwawcze i mnóstwo sztuczek, opierających się na posłuszeństwie, precyzji wykonywanych poleceń, a nawet… akrobatyce!

Tuż obok założyciel Szkoły Psiej Tresury PsieEgo Jerzy Herma udzielał porad z zakresu behawiorystki psów i zachęcał do skorzystania z przygotowanego przez niego toru przeszkód, równoważni i tuneli, które służyły nie tylko do psich harców, ale i nawiązywania szczególnej więzi na linii opiekun-pies.

Kiedy zwierzaki wraz ze swymi właścicielami próbowały swych sił na urządzeniach szkoleniowych, najmłodsi uczestnicy imprezy korzystali z atrakcji przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kętach oraz Młodzieżową Radę Miejską w Kętach. Pod bibliotecznym namiotem można było skorzystać z psich i kocich czytanek, kolorować zwierzątka, a nawet przemienić się w swojego ulubionego pupila za sprawą malunków na buziach, wykonywanych przez radne MRM.

Co szczególnie ważne, największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska Schroniska OTOZ Animals Oświęcim i Psiej Ekipy – najważniejszych bohaterów imprezy. Psioekipowa załoga kusiła uroczymi, ręcznie wykonanymi gadżetami, a oświęcimskie psiaki wraz z wolontariuszami promowały adopcję. Kto wie, może zaprezentowane wczoraj czworonogi pójdą w ślady Piksela, który przed rokiem polecał się na naszym Rynku do adopcji, a niedługo później znalazł kochający dom? Suczce Helci i jej pobratymcom, których poznaliśmy podczas imprezy, życzymy tego z całego serca!

Organizator – Wydział Rozwoju UG Kęty – oraz Burmistrz Gminy Kęty składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom imprezy.

Podarunki przekazali:

Sklep Internetowy dogspassion.pl,
Sklep Zoologiczny Skalar,
Centrum Zoologiczne Kameleon,
Sklep Zoologiczny Pupil,
Sklep zoologiczno-wędkarski Neon.

Dziękujemy również partnerom naszego wydarzenia,
bez których nie mogłoby się ono odbyć.

Swoją obecnością i przygotowanymi specjalnie na imprezę
Podaj łapę! atrakcjami zaszczycili nas:

GPR OSP Kęty,
Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach,
Młodzieżowa Rada Miejska w Kętach,
Szkoła Psiej Tresury PsieEgo,
Fundacja Psia Ekipa,
Schronisko OTOZ Animals Oświęcim.


Uwaga!
Wszystkich miłośników czworonogów serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych Dniach Psa w gminie Kęty i podobnych, charytatywnych wydarzeniach.
Razem możemy odmienić życie bezdomnych zwierząt!

Odsłony: 2705
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. A.Ch., OTOZ Animals Oświęcim, fanpage FB Poseł Doroty Niedzieli, Data Publikacji: 2019-07-08 , Godzina Publikacji: 11:31

Kęty w obiektywie...