Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

VI Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Kęty

Od sześciu lat na zakończenie wakacji młodzi adepci pożarnictwa spotykają się na Zlotach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Kęty. W tym roku VI Zlot odbył się w dniach 30.08 - 01.09 na terenie sołectwa Łęki, a bazą Zlotu była remiza OSP Łęki.

W ciągu trzech dni ponad 90 członków MDP uczestniczyło w szkoleniach w remizie, wykonywało zadania szkoleniowe w terenie, ale także dobrze się bawiło.

Na uroczystym otwarciu VI Zlotu gościli: Honorowy prezes ZOG ZOSP RP Jan Christ, radne Rady Powiatu Oświęcimskiego panie: Ewa Płonka i Aneta Tlałka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękach pani Agata Baścik-Majda, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Kęty Mateusz Hałat, przedstawiciele jednostek OSP gminy Kęty, a także Zastępca Burmistrza Gminy Kęty pan Rafał Ficoń, który ogłosił rozpoczęcie Zlotu.

Piątkowy wieczór upłynął na zabawie dyskotekowej, podczas której młodzież odwiedził tajemniczy druid ze swoim magicznym kociołkiem.

Sobota była dniem największej aktywności - druhny i druhowie, podzieleni na siedem drużyn, pod opieką pełnoletnich opiekunów, kierując się koordynatami GPS i prowadząc korespondencję radiową ze sztabem Zlotu, wykonywali różnorodne zadania na terenie sołectwa, a po kolacji zaprezentowali przygotowane w jednostkach programy artystyczne.

W niedzielę, po wspólnym śniadaniu, uczestnicy Zlotu udali się pieszo do sanktuarium w Bielanach na mszę świętą, po której z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej złożyli kwiaty pod pomnikiem i tablicą pamiątkową w Bielanach. Wiązanki złożono także przy kapliczce patrona strażaków – świętego Floriana w Łękach oraz w miejscu tragicznej śmierci druhny Wioletty.

Po powrocie do bazy Zlotu przyszedł czas na wspólny obiad, a następnie na podsumowanie trzech wspólnie spędzonych dni. Zakończenia Zlotu dokonał Burmistrz Gminy Kęty pan Krzysztof Jan Klęczar.

Organizatorzy - Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach i Ochotnicza Straż Pożarna w Łękach składają gorące podziękowania wszystkim tym, którzy organizacyjnie i finansowo wsparli VI Zlot:

- druhnom i druhom opiekunom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - za czas i serce poświęcane swoim podopiecznym,
- wszystkim jednostkom OSP gminy Kęty - za udostępnienie sprzętu i organizację zadań na trasie sobotniego wieloboju,
- dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękach,
- paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łękach,
- druhnie Annie Żurek,
- firmie LSoundTech - technika sceniczna,
- firmie Ice-Mastry sp.j.,
- firmie Beskid Media sp. z o.o.

Rada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Kęty

Więcej zdjęć na >>profilu facebookowym Rady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Kęty<<

Odsłony: 1266
Autor Publikacji: Rada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Kęty /kf, Data Publikacji: 2019-09-09 , Godzina Publikacji: 8:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty