Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Szkolenie dla przedsiębiorców już za nami

16 kwietnia w murach Centrum Kształcenia Dorosłych w Kętach odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców zorganizowane przez Gminę Kęty oraz firmę Ecocert z Krakowa, specjalizującą się w pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji z Unii Europejskiej oraz krajowych. W spotkaniu uczestniczyli również eksperci z zakresu BHP, doradztwa personalnego, energetycznego i finansowego.

W ramach nowej perspektywy unijnej, w latach 2014-2020 Polska otrzyma aż 82,5 mld euro. Spora część tej sumy przeznaczona zostanie na rozwój przedsiębiorczości. Programy, w ramach których będzie można ubiegać się o dofinansowanie, często stanowią kontynuację tych znanych z poprzedniej perspektywy (2007-2013). Nie zabrakło również nowości. Pozyskanie dofinansowania nie jest prostą sprawą, dlatego na rynku działa wiele firm specjalizujących się profesjonalną obsługą w zakresie pozyskiwania funduszy dla przedsiębiorców.

Licznie przybyli przedsiębiorcy mieli okazję zasięgnąć cennych informacji związanych m.in.  z zasadami przyznawania środków, opracowaniem i składaniem dokumentacji rozliczeniowej, programami ogólnokrajowymi, dotacjami na inwestycje ekologiczne, czy poradami prawnymi – wszystko to bez ponoszenia żadnych kosztów!

Oprócz funduszy unijnych rozmawiano na tematy: optymalizacji kosztów pracy, współpracy z agencjami pracy tymczasowej, zmiany dostawcy prądu, czy pozyskania środków z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na dostosowanie maszyn i przedsiębiorstw do standardów panujących w UE. Po szkoleniu, zgodnie z planem odbyły się indywidualne konsultacje ze specjalistami.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie można spodziewać się w przyszłości kolejnych szkoleń dla przedsiębiorców, związanych nie tylko z pozyskiwaniem środków unijnych i krajowych na rozwój firmy, ale też z poradami dla osób pragnących otworzyć swój własny biznes. Odsłony: 758
Autor Publikacji: Artur Christ, Data Publikacji: 2015-04-17 , Godzina Publikacji: 13:11

Kęty w obiektywie...