Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi uczestniczy w konkursie „Odblaskowa Szkoła”

Szkoła Podstawowa w Nowej wsi kolejny raz bierze czynny udział w konkursie pn. „Odblaskowa Szkoła”, organizowanym m.in. przez Komendę Wojewódzką Policji. Jest to świetna możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Ponadto, celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu, promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Szkolni koordynatorzy „Odblaskowej Szkoły” zapraszają wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi do wzięcia udziału w różnorakich akcjach, organizowanych na terenie placówki, jak też poza nią. Poszukują również darczyńców, którzy mogą ofiarować szkole np. kamizelki odblaskowe, bądź różnego rodzaju odblaski.

Corocznie uczniowie klas pierwszych SP w Nowej Wsi spotykają się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kętach. W tym roku również odbyło się takie spotkanie. Pierwszoklasiści obejrzeli film, przedstawiający zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mieli okazję przymierzyć kamizelki odblaskowe i otrzymali w prezencie odblaski. Poznali również sposoby postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Ćwiczyli postawę obronną przy spotkaniu z agresywnym psem, omawiali zasady zachowania w kontakcie z nieznajomą osobą i utrwalali numery alarmowe. Dzieci brały aktywny udział w pogadance, chętnie zabierały głos i były zainteresowane poruszanym tematem.

Uczennice klas siódmych wybrały się pod centrum handlowe „Delfin”, gdzie - ubrane w kamizelki odblaskowe - stały się edukatorkami. Rozdając ulotki informacyjne napotkanym osobom, tłumaczyły zasady działania odblasków oraz jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się po drogach. Dodatkowym podarunkiem były kamizelki odblaskowe. Mieszkańcy Nowej Wsi z uśmiechem i aprobatą spoglądali na naszą akcję edukacyjną. Celem przedsięwzięcia było promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W szkole odbył się również szkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej od piątej do ósmej klasy. Pierwszy etap konkursu miał na celu sprawdzić znajomość przepisów ruchu drogowego. W części praktycznej ćwiczono jazdę na rowerze po torze przeszkód. Zwycięzcy otrzymali z rąk pana dyrektora pamiątkowe dyplomy.

Również czwartoklasiści, poznawszy tajemnice składni zdania pojedynczego, stanęli do trudnego zadania. Postanowili zareklamować odblaski. Mieli mnóstwo pomysłów i trzeba przyznać, że zrealizowali je znakomicie. Efekty ich prac można obejrzeć w jednej z sal lekcyjny w Nowej Wsi. Najlepsze z nich pojawią się również na październikowej okładce gazetki szkolnej. Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy warto nosić odblaski, na pewno się ich pozbędzie po obejrzeniu tych prac.

Odsłony: 1103
Autor Publikacji: SP w Nowej Wsi / kf, Data Publikacji: 2018-10-10 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty