Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Spotkanie Patriotyczne w 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Spotkanie Patriotyczne w 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Jeden Drugiemu" i Zespół K.M.B.A. skorzystały z zaproszenia państwa Jadwigi i Jana Wierońskich do ich domu, aby uczcić świętowanie obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W podniosły nastrój zadumy nad losami naszej Ojczyzny wprowadziły nas wzruszające słowa pani Jadzi, które zna z dzieciństwa, z kart historii, oraz corocznych patriotycznych spotkań, i które stały się już tradycją tej rodziny. Punktem kulminacyjnym był śpiew pieśni patriotycznych. Akompaniowali nam akordeonista pan Adama Bargieł i gitarzysta, pan prezes Jerzy Chrząszcz. Rozlegał się dźwięczny, donośny śpiew prawie wszystkich przygotowanych przez domowników pieśni. Był też poczęstunek przygotowany pod kierunkiem pani Jadzi, która od lat bezinteresownie prowadzi w naszym stowarzyszeniu warsztaty kulinarne. Nie zabrakło potraw, które lata temu gościły na stołach naszych dziadków i uczestników walk o wolną Polskę – kwaśnicy, kaszanki, ciasta drożdżowego i owoców.

Wszystkim uczestnikom wybornie smakował poczęstunek, który został przygotowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kęty, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także za miłe przyjęcie i gościnę u państwa Wierońskich. Dzień ten był dla nas wspaniałym przeżyciem, lekcją historii i patriotyzmu. Uczestnicząc w tym spotkaniu daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

Odsłony: 1972
Autor Publikacji: SON „Jeden Drugiemu\" - W.Pikoń, Data Publikacji: 2019-11-14 , Godzina Publikacji: 14:33

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty