Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Ślubowanie uczniów klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej w szkole w Nowej Wsi

„Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
/Stefan Żeromski/ 

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbyła się 10 października akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystością ślubowania i pasowania na ucznia dzieci z klas pierwszych.

Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Grzegorz Żak, serdecznie witając wszystkich zgromadzonych na sali gości: przedstawicielkę Urzędu Gminy Kęty - Panią Ewelinę Zarębę, Przewodniczącą Rady Rodziców -  Panią Sabinę Jończyk, Skarbnika Rady Rodziców - Panią Beatę Pękalę, obecnych i emerytowanych pracowników szkoły, uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców, jak również przedstawicieli uczniów klas starszych.

Po uroczystym powitaniu na salę gimnastyczną w rytmie Marsza Radeckiego wkroczyli dumni i uśmiechnięci bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści, aby następnie razem z Piratem - Brajanem Prusem i Kapitanem – Zuzanną Pawińską zabrać nas w niezwykły rejs statkiem.

Uczestnicząc w tej morskiej podróży, uczniowie klas pierwszych postanowili udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, godnymi miana uczniów Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi.

Odpowiadając wspólnie na pytania Pirata i Kapitana „Kto ty jesteś?” wyrazili swoją miłość do Ojczyzny. Odwiedzili Wyspę Tańca i Wyspę Wiedzy, prezentując swoje zdolności artystyczne. Zdawali egzamin z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz tego, czego nauczyli się przez pierwsze tygodnie nauki w szkole, podkreślając przy tym jednocześnie, że nauka może być przyjemna i zabawna.

Po pomyślnym dotarciu załogi do portu SP Nowa Wieś decyzją Pana Dyrektora zostali dopuszczeni do ślubowania, które złożyli na sztandar szkoły. W jego trakcie uczniowie z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, oraz że dołożą wszelkich starań, by być dobrymi kolegami i pilnymi uczniami.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania poprzez symboliczne dotknięcie prawego ramienia ucznia ołówkiem, czemu towarzyszyły słowa: "Pasuję Cię na ucznia/uczennicę". Następnie z rąk Wicedyrektor - Pani Łucji Listwan i wychowawczyń dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Kończąc uroczystość, Samorząd Uczniowski złożył wszystkim obecnym i byłym pracownikom szkoły serdeczne życzenia oprawione śpiewem chóru szkolnego, przy akompaniamencie Pani Magdaleny Rodak. W podzięce za codzienny trud uczniowie złożyli na ręce pedagogów i pracowników administracji symboliczne fiołki.

Następnym punktem programu było wręczenie przez Pana Dyrektora pamiątkowych dyplomów tym pracownikom szkoły, którzy zostali odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej (Pani Bogusława Szczupak), otrzymali Nagrodę Burmistrza Gminy Kęty (Panie: Małgorzata Kasperek, Agata Mazur, Dorota Żmudka) lub Nagrody Dyrektora Szkoły. Listy gratulacyjne otrzymali także pracownicy obchodzący w tym roku okrągłe jubileusze pracy zawodowej.

Kończąc uroczystość Pan Dyrektor przekazał wyrazy wdzięczności, podziękowania, a zarazem życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.

W dalszej części głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Sabina Jończyk, która również dołączyła się do życzeń i zaprosiła gości na poczęstunek.

Po akademii wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali upominki od rodziców w postaci poduszek – kredek z wygrawerowanym imieniem i datą ślubowania. Następnie była chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie upamiętnili.

Za występ pierwszoklasistów odpowiedzialne były Panie: Barbara Ba-Gawęda oraz Katarzyna Kajor-Suwała. Wsparła je w tym Pani Magdalena Majcherczyk. Nad drugą częścią akademii czuwały Panie: Beata Dwornik i Bożena Paśniewska, zaś Pani Magdalena Rodak pomogła w części muzycznej.

Był to dzień pełen wrażeń i wzruszeń dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, którym życzymy wytrwałości w pokonywaniu wielu szkolnych przeszkód i dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników w nauce. Rodzicom zaś życzymy zadowolenia z postępów swoich pociech, wyników osiąganych w nauce oraz sukcesów wychowawczych.

Barbara Ba-Gawęda – SP w Nowej Wsi

Odsłony: 1715
Autor Publikacji: Barbara Ba-Gawęda – SP w Nowej Wsi / kf, Data Publikacji: 2019-10-15 , Godzina Publikacji: 11:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty