Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Przedszkolaki zwiedziły Urząd Gminy Kęty

Wczoraj do kęckiego magistratu zawitała duża grupa niecodziennych, bardzo ważnych gości. Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, któremu towarzyszyła Sekretarz Gminy Kęty Ewelina Jura-Bączek, przyjął wizytę przedszkolaków z Publicznego Przedszkola im. bł. Matki Celiny Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Kętach. Gospodarz urzędu oprowadził małych gości po wszystkich zakamarkach budynku, przybliżył specyfikę pracy w magistracie i odpowiedział na mnóstwo bardzo ciekawych pytań.

Maluchy wpierw zaproszone zostały do sekretariatu, gdzie zobaczyły ogrom bieżącej korespondencji i dokumentów, które każdego dnia sporządzane są w urzędzie. Później burmistrz zaprowadził dzieci do miejsca, w którym zapadają najważniejsze decyzje urzędowe, czyli swojego gabinetu. Tam przedszkolaki otrzymały możliwość sprawdzenia, jak wygląda kęcki Rynek zza biurka włodarza naszej gminy.

W planie zwiedzania urzędu znalazła się także chwila, by odwiedzić Wydział Infrastruktury Społecznej, który odpowiada za pracę szkół i przedszkoli, przejść reprezentacyjnym korytarzem, w którym znajduje się zabytkowy herb miasta, a także poznać legendę o założeniu Kęt.

Na zakończenie wizyty dzieci zasiadły w sali sesyjnej na miejscach, które podczas obrad Rady Miejskiej w Kętach zajmuje prezydium, radni, a nawet burmistrz i jego zastępcy. Każdy maluch sam wybrał swoje miejsce. Co ciekawe, najszybciej zajęte zostały krzesła prezydialne oraz kierownicze! 

Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar wyjaśnił następnie miłym gościom, na czym polegają obrady Rady Miejskiej, a także opowiedział o swoich obowiązkach, wynikających z kierowania Urzędem Stanu Cywilnego. Zaprezentował przy tym okazały łańcuch, który zakłada, gdy udziela młodym parom ślubu cywilnego.

Po wysłuchaniu wszystkich informacji, dzieci mogły zadawać pytania na nurtujące je tematy. Naszym miłym gościom z przedszkola im. bł. Matki Celiny Borzęckiej serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!Odsłony: 747
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2019-06-12 , Godzina Publikacji: 10:37

Kęty w obiektywie...