Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Przedszkolaki z „Ósemki” w urzędzie

Wczoraj grupa starszaków z Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 8 w Kętach wybrała się na wycieczkę do kęckiego magistratu. Po urzędowych zakamarkach dzieci oprowadzali Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar oraz Sekretarz Urzędu Gminy Kęty Ewelina Jura-Bączek.

Przedszkolaki wpierw odwiedziły najważniejsze pomieszczenia, w tym gabinety burmistrza i jego zastępców. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, nad jakimi sprawami pracują obecnie szefowie naszego miasta i jak wyglądają ich pokoje. Nie zabrakło także obowiązkowego punktu programu – kontroli jakości burmistrzowskiego fotela.

Starszaki z „Ósemki” podczas zwiedzania poznały także wielu pracowników magistratu – urzędników z Wydziału Środowiska i Przedsiębiorczości czy też zastępczynię kierownika USC, która wprowadziła je w tajniki udzielania ślubów, wręczania specjalnych odznaczeń i wydawania ważnych dokumentów, np. aktów narodzin.

Główną atrakcją wizyty, zwieńczonej wspólną fotografią, była sala sesyjna. Przedszkolaki zasiadły tam na wybranych przez siebie miejscach, nie wiedząc, do kogo są one przypisane podczas obrad Rady Miejskiej. Co ciekawe, najszybciej zapełnił się stół prezydialny i ława, w której zasiada kierownictwo urzędu. Burmistrz wyjaśnił dzieciom, kogo „podsiadły”, a następnie wręczył słodkie upominki. Maluchy nie pozostały dłużne i sprezentowały włodarzowi specjalnie przygotowane na tę okazję laurki, które z pewnością znajdą swoje miejsce w gabinecie burmistrza.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Odsłony: 1568
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2019-09-12 , Godzina Publikacji: 12:27

Kęty w obiektywie...