Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Poznaj dziedzictwo historyczne Kęt - album i biuletyn turystyczny

Realizacja projektu „Dziedzictwo historyczne Kęt i Turzovki”, którego głównym celem było przybliżenie i utrwalenie dziedzictwa historycznego Kęt i miasta partnerskiego Turzovka na Słowacji już się zakończyła. Nie znaczy to jednak, że echa projektu ucichły.

Dzięki zaangażowaniu realizatorów, instytucji, specjalistów, pasjonatów i badaczy odległych dziejów naszych dwóch pięknych miast Kęt i Turzovki, dziś możemy prezentować efekty projektu, który przyczynił się do rozwoju współpracy partnerów nad zachowaniem i promocją dziedzictwa historycznego oraz kulturowego obszaru pogranicza.

Promocja albumu, przewodnika - biuletynu informacyjnego i aplikacji - wirtualnej mapy, trasy do zwiedzania a także otwarcie wystaw oraz prezentacja tablic, które zawisły w miejscach historycznie ważnych dla miasta, miała miejsce w piątek 12 kwietnia 2019 r. podczas konferencji podsumowującej projekt „Dziedzictwo historyczne Kęt i Turzovki”.

Wspomniany album (publikacja w języku polskim i tłumaczeniami na język słowacki i angielski) zawiera 250 stron opowiadających historię dwóch miast, osiem map i ponad 340 zdjęć, mnóstwo treści merytorycznych, informacji i ciekawostek historycznych.

 (aby otworzyć album kliknij w zdjęcie)


Biuletyn turystyczny to folder z informacjami o najważniejszych budynkach i miejscach o znaczeniu historycznym. Przewodnik ten może być m.in. świetnym uzupełnieniem do zwiedzania miejsc historycznie ważnych dla miasta.

(aby otworzyć biuletyn kliknij w zdjęcie) 


W 20 lokalizacjach na terenie miasta Kęty zawisły i stanęły tablice w trzech językach, opisujące dawne dzieje i wydarzenia z przeszłości związane z miejscami.


Zachęcamy do lektury oraz historycznej podróży w czasie!

Polecamy również odbyć spacer śladami kęckiego dziedzictwa historycznego. Więcej szczegółów o obiektach znajdą Państwo – tutaj –
Odsłony: 902
Autor Publikacji: PNM, Data Publikacji: 2019-05-10 , Godzina Publikacji: 09:20

Kęty w obiektywie...