Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Pomóż nam walczyć ze śmieciami!

Zima powoli odchodzi w niepamięć, czego najlepszym świadectwem są prognozy pogody na najbliższe dni. Niestety, radość z pierwszych promieni wiosennego słońca wielu mieszkańcom naszego miasta i gminy odbiera duża ilość śmieci, które do niedawna jeszcze zakrywała śnieżna otulina. Teraz prawda wychodzi na jaw: zarówno tereny leśne czy parkowe, jak i trawniki przy naszych osiedlach i ulicach niestety nie wyglądają zachęcająco.

Problem stanowią zarówno mniejsze papierki, niedopałki, foliowe opakowania, jak i duże butelki, czy np. pozostałości okazałych, sylwestrowych wyrzutni petard. Autorami tego bałaganu nie są bliżej nieokreślone, wrogie siły – niestety, to my sami oraz nasze dzieci, bliscy, znajomi i sąsiedzi… Dlatego zwracamy się do wszystkich mieszkańców naszej gminy, którym ochrona przyrody leży na sercu, z gorącym apelem o zwracanie uwagi na wszystkie przejawy zaśmiecania, a tym samym wandalizmu.

Kolejną szkaradną wizytówką gminy są powstające co jakiś czas „dzikie” wysypiska śmieci, z którymi skutecznie walczy Straż Miejska. Aby jednak działania strażników były jeszcze bardziej efektywne, potrzebna jest Państwa pomoc.

Informacje o zauważonych nielegalnych składowiskach śmieci prosimy zgłaszać pod numer dyżurny SM w Kętach (33) 845-20-47.

Nie bądźmy obojętni! Razem możemy skutecznie zapobiegać dewastacji środowiska i karać „brudasów”!

Za wyrzucanie śmieci w niedozwolonym miejscu grożą wysokie, nawet 500-złotowe grzywny, połączone z obowiązkiem usunięcia śmieci na koszt sprawcy. W przypadku nieprzyjęcia mandatu, sprawy przeciwko twórcom „dzikich” wysypisk kierowane są do sądu.Odsłony: 960
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo/ fot. Artur Christ, Data Publikacji: 2019-02-28 , Godzina Publikacji: 08:15

Kęty w obiektywie...