Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Polsko-słowackie warsztaty szkoleniowe

22 i 23 września 2017 roku w hotelu Relax odbyły się warsztaty związane z  projektem „Szlak Sakralny Kęty-Turzovka”. Na szkolenie przyjechała delegacja z Słowacji wraz z Ľubomírem Golisem, burmistrzem  Turzovki – naszego zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego.

Po oficjalnym przywitaniu gości przez Burmistrza Krzysztofa Klęczara odbyła się prezentacja  obiektów sakralnych położonych na terenie naszej gminy. Wykład cieszył się wielkim zainteresowaniem i na długo przyciągnął uwagę gości, prowokując do dalszych dyskusji.

Drugi dzień warsztatów również obfitował w interesujące wydarzenia. Słowacka delegacja wraz z zaproszonymi gośćmi z gminy Kęty oraz duchowieństwem wzięła udział w szkoleniu „Produkt lokalny narzędziem promocji regionu”, przeprowadzonym przez Olgę Gałek z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych. Prelegentka przybliżyła tematykę produktów regionalnych, jak i ich historię. Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których grupy z Słowacji i Polski przygotowały plansze produktów regionalnych oraz ich powiązania z postaciami Świętych.  Zadanie to – choć pozornie proste i zabawne – pozwoliło na dogłębną analizę, której efekty z pewnością będą owocne.

 

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 oraz z budżetu państwa

 Odsłony: 959
Autor Publikacji: Agnieszka Plewniak / fot. UG, Data Publikacji: 2017-10-20 , Godzina Publikacji: 07:38

Kęty w obiektywie...