Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Polsko-słowackie otwarcie Szlaku Sakralnego Kęty-Turzovka

27 października 2017 roku w Klasztorze OO. Franciszkanów Reformatów w Kętach odbyło się oficjalne otwarcie szlaku sakralnego Kęty-Turzovka. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Szlak Sakralny Kęty-Turzovka”.

W otwarciu szlaku uczestniczyła delegacja ze Słowacji wraz z Paeddr. Eleonóra Nekorancová, Radną  miasta Turzovka, jak również przedstawiciele Urzędu Gminy Kęty oraz zaproszeni na tę specjalną okazję goście z gminy Kęty oraz duchowieństwo.

Po oficjalnym przywitaniu gości, wydarzenie otworzył występ chóru Świętojańskiego pod batutą Stanisławy Majkut. Następnie odbyła się prezentacja obiektów sakralnych położonych na terenie naszej gminy, wchodzących w skład nowego szlaku sakralnego. Później wyświetlono film o Janie Kantym. Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono do zwiedzenia wystawy, na którą złożyły się fotosy, przedstawiające obiekty sakralne, zlokalizowane na terenie naszej gminy oraz miasta Turzovka. Na gości czekał także przygotowany catering.

Wieczór upłynął w miłej atmosferze, a dzięki wystawie goście mogli odbyć wirtualny spacer po szlaku i poznawać ciekawe historie każdego z zaprezentowanych obiektów.

W ramach projektu wydano materiały promocyjne, takie jak pocztówki, mapy czy ulotki, które miały swoją premierę podczas otwarcia szlaku. Wszystkie dystrybuowane materiały można było otrzymać bezpłatnie.

 

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 oraz z budżetu państwa
Odsłony: 1566
Autor Publikacji: Wydział Rozwoju UG Kęty, Data Publikacji: 2017-10-30 , Godzina Publikacji: 14:35

Kęty w obiektywie...