Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Podwójny obywatelski pościg za pijanym kierowcą

20 listopada 2019 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo zakazu 26–letniemu mieszkańcowi gminy Kęty. Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z gminy Kęty oraz mieszkańca Andrychowa.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (16.11.2019) w Bulowicach na ulicy Krakowskiej przed jednym z marketów. Tuż po godzinie 19.00 małżeństwo z gminy Kęty siedząc w swoim samochodzie dostrzegło, że za kierownicę zaparkowanego nieopodal opla astry wsiada zataczający się mężczyzna i odjeżdża. Świadkowie drogowego przestępstwa natychmiast podjęli pościg za oplem. Taką samą decyzję podjął mieszkaniec Andrychowa, który siedząc w swoim samochodzie również dostrzegł pijanego kierowcę. Po kilku minutach pościgu opel skręcił w ulicę Świerkową i zatrzymał się na poboczu. Jadące za nim małżeństwo zatrzymało pojazd przed nim, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a mieszkaniec Andrychowa zablokował opla od tyłu.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy z rąk wzorowych obywateli przejęli 26–letniego mieszkańca gminy Kęty. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 2 promile alkoholu, a ponadto okazało się, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania - kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują Państwo Barbara i Andrzej - małżeństwo z gminy Kęty oraz Pan Grzegorz z Andrychowa. Wzorowi obywatele, widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, zareagowali instynktownie i niezależnie od siebie, doprowadzając do wyeliminowania drogowego przestępcy.

Odsłony: 1093
Autor Publikacji: KPP Oświęcim / kf, Data Publikacji: 2019-11-22 , Godzina Publikacji: 8:10

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty