Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Podróżnicy po krainie książek

Gminna Biblioteka Publiczna zakończyła właśnie realizację projektu pod hasłem "Podróż do krainy książek". Był on dedykowany dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem i biblioteką.

Koncepcja projektu bazowała na utrzymaniu uwagi i zainteresowania młodego czytelnika wokół książki i procesu jej powstawania oraz wyzwoleniu dziecięcej kreatywności, ekspresji słownej. Każdy zdeklarowany uczestnik projektu został zaproszony do udziału w programie lojalnościowym i otrzymał mini paszport do krainy książek. Za każdą podjętą aktywność przewidzianą w zadaniu (wypożyczanie książek, udział w spotkaniach i warsztatach) dostał naklejkę. Za uzupełnienie wszystkich rubryk w paszporcie dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.

W ramach zadania zorganizowane zostały ciekawe spotkania i warsztaty, w których wziąć mógł każdy zainteresowany - nie tylko posiadacz paszportu. Ciekawe i interaktywne spotkania autorskie z pewnością rozbudziły dziecięcą wyobraźnię. Barbara Gawryluk, opowiedziała o tym jak realizować swoje marzenia i pisać ciekawe historie o pupilach. Roksana Jędrzejewska-Wróbel na spotkaniu z zaproszonymi szkołami opowiedziała dzieciom o tym, jak zabrać się za pisanie książki, jak znaleźć na nią pomysł i jak realizować swoje przedsięwzięcie krok po kroku. Wojciech Cesarz opowiadał, jak pisać pamiętnik i opisywać wydarzenia z życia codziennego na podstawie swoich książek pt "Pamiętnik grzecznego psa". Z kolei Marzena Filipczak- podróżniczka i pisarka, tłumaczyła jak opisywać swoje wrażenia z podróży i rozmaitych wycieczek.

Podczas wakacji odbyły się warsztaty ilustratorskie. Odwiedziła nas Joanna Rusinek, ilustratorka między innymi opowieści Michała Rusinka czy Agnieszki Frączek. Dzieci poznały proces powstawania ilustrowanej książki i zawody związane z książką. Prześledziły drogę od pomysłu przez pracę pisarza, wydawcy, redaktora, ilustratora, księgarza, bibliotekarza...Warsztaty ilustratorskie były okazją do przelania swoich pomysłów na papier i realizacji własnych wizji. Dzieci spotkały się również z ilustratorem Danielem de Latour, Marcinem Bruchnalskim, i Renatą Piątkowską. Jesienią odwiedził nas Przemysław Wechterowicz i Pan Poeta.

Uczestnicy projektu wyposażeni w nową wiedzę i umiejętności zaproszeni zostali do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Moja własna książka”, którego celem było napisanie i zilustrowanie własnej książki. Konkurs podsumowaliśmy 14 października. Nagrodziliśmy 44 młodych autorów, wręczając im książki i pamiątkowe dyplomy.

Realizując projekt „Podróż do krainy książek” chcieliśmy przekonać jego uczestników, że czytanie książek może być świetną rozrywką i zabrać każdego w niezwykłe miejsca i rewiry, dostępne tylko dla tych, którzy odważą się użyć własnej wyobraźni. Statystyki potwierdzają, że zadanie udało się zrealizować koncertowo. Wydaliśmy 100 paszportów, pozyskaliśmy 25 nowych czytelników, a w spotkaniach wzięło udział 285 odbiorców.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 9 100 zł oraz honorowy patronat Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara.

Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Odsłony: 1288
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Grabowskiego w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-10-17 , Godzina Publikacji: 13:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty