Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Pierwszy taki turniej

29 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach podopieczni Świetlicy Środowiskowej im. hm. Bronisławy Zbylut rywalizowali o zwycięstwo w Noworocznym Świetlicowym Turnieju Gry w Bule 2020. Zawody były zwieńczeniem prowadzonych od kilku miesięcy w świetlicy treningów i poznawania zasad tej coraz bardziej popularnej gry.

To pierwsze takie rozgrywki, zainicjowane i zorganizowane dla dzieci i młodzieży przez pana Marka Wągla – wielokrotnego uczestnika Olimpiady Seniorów w Bule, mistrza i wicemistrza Polski, a także organizatora zawodów senioralnych w Nowym Targu, Myślenicach i w Kętach.

Zwycięzcy turnieju: I miejsce – Oskar Prus, II miejsce – Aleksandra Niemczyk, III miejsce – Weronika Mystek.

- Jako wolontariusz podjąłem się w wolnej chwili pracy na rzecz dzieci w Świetlicy Środowiskowej w Kętach – mówi Marek Wągiel. Jak podkreśla, chciał trochę uatrakcyjnić dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, a impulsem do zarażenia ich grą w bule był fakt uczestnictwa ich rówieśników w zawodach dla seniorów i startujących tam razem ze swoimi rodzicami. - Postanowiłem pomóc trochę młodzieży i zorganizować im taki turniej w czasie ferii. Razem z panem Janem Toczkiem ufundowaliśmy puchary i medale, ale udało mi się pozyskać także sponsorów: z Domu Kultury otrzymaliśmy pomoc w postaci przywieszek, z Urzędu Gminy upominki dla każdego uczestnika. Chcieliśmy, by każdy miał nagrodę i satysfakcję, że wziął udział w turnieju – zaznacza. Przy organizacji rozgrywek i sędziowaniu pomogli również seniorzy z sekcji gry w bule z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach. Młodym zawodnikom kibicował też zastępca dyrektora GOPS w Kętach Piotr Zemanek.

Wcześniej pan Marek zorganizował treningi w bule na terenie świetlicy. - Jak się okazało, wymiary świetlicy pozwoliły rozegrać tam zawody treningowe. Zorganizowaliśmy treningi kilka razy, dzięki temu młodzi zawodnicy już wiedzieli, na czym polega gra i chętnie przystąpili do zawodów – zwraca uwagę, dodając również, że już niebawem w Domu Kultury w Kętach będzie można obejrzeć wystawę prac, wykonanych na warsztatach z linorytu prowadzonych w świetlicy także przez pana Marka.

- Cieszę się, że mogę dzieciom i młodzieży uatrakcyjnić ten wolny czas i wlać w ich serca trochę radości. Sam mam dziesięcioro wnucząt i jedną prawnuczkę i wiem, co to znaczy jak się wnuki cieszą! - mówi z radością.

W I Noworocznym Świetlicowym Turnieju Gry w Bule wzięło udział 22 młodych zawodników. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników, a także medale i puchary za I, II i III miejsce wręczał Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar wraz z panem Markiem Wąglem i dyrektor Świetlicy Środowiskowej w Kętach panią Anną Marek.

Na zakończenie pan Marek podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju, a zawodnikom za zdrową rywalizację i udaną zabawę. Jak podkreślali organizatorzy, walka była wyjątkowo emocjonująca.
Odsłony: 1416
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2020-01-29 , Godzina Publikacji: 14:25

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Luty, 2020
  P W Ś C P S N
05 1 2
06 3 4 5 6 7 8 9
07 10 11 12 13 14 15 16
08 17 18 19 20 21 22 23
09 24 25 26 27 28 29
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty