Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Pamiętaj! Twój 1 procent podatku to dla nich olbrzymie wsparcie i realna pomoc!

Wypełniając tegoroczny PIT nie zapominajmy o potrzebujących w naszym regionie. Wiele dzieci, ale i dorosłych zmaga się na co dzień z chorobami, wymagającymi kosztownego leczenia i rehabilitacji, wykraczających ponad możliwości finansowe. Pamiętajmy również o Organizacjach Pożytku Publicznego. Na nasz 1 procent czekają także gminne placówki, szkoły, straże pożarne i stowarzyszenia. Wypełniając jedno pole w formularzu podatkowym nie tracimy ani grosza, możemy za to zdziałać cuda.

Jeden procent podatku składa się na miliony złotych! Liczy się każda przekazana złotówka, bo z niej zbierają się olbrzymie kwoty, które umożliwiają realną pomoc!

Tak jak w latach poprzednich, w marcowym numerze miesięcznika „Kęczanin” redakcja opublikuje listę osób i OPP działających w gminie Kęty i najbliższej okolicy, którym możemy udzielić wsparcia przekazując 1 procent naszego podatku.

Już dziś podajemy wykaz osób i organizacji, które czekają na naszą pomoc. Lista będzie na bieżąco aktualizowana – zachęcamy do zgłaszania się mailowo na adres redakcja@info.kety.pl i podawania:
- Imienia i nazwiska osoby potrzebującej wsparcia lub nazwy OPP;
- Numeru KRS;
- Opisu celu szczegółowego 1%;
- Krótkiego opisu osoby lub działalności OPP.

1 procent podatku – oni czekają na naszą pomoc!

Marek i Dawid Kaleciak
20-letni bracia bliźniacy z mózgowym porażeniem dziecięcym, epilepsją, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Wymagają całodobowej opieki, rewalidacji i intensywnej rehabilitacji.
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 18386 KALECIAK MAREK I DAWID

Antonina Matusiak
Antosia urodziła się w 2011 r. Lekarze zdiagnozowali u dziewczynki niezwykle rzadką chorobę genetyczną, powodującą wiele dysfunkcji – trudniej jest chodzić, mówić i uczyć się. Dziewczynka każdego dnia zmaga się z padaczką. Potrzebuje wsparcia terapeutów – rehabilitanta, neurologopedy, psychologa i pedagoga specjalnego, co jest niezwykle kosztowne.
KRS: 0000437424
Cel szczegółowy 1%: ANTONINA MATUSIAK

Kordian Spadek
Chłopiec ma 11 lat i choruje na chorobę układu pokarmowego Leśniowskiego-Crohna.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904
Informacje uzupełniające: SPADEK KORDIAN

Anna Poparda
33-letnia Anna z Bulowic ma trójkę wspaniałych dzieci. Do niedawna ich życie kręciło się wokół codziennych spraw, a największą troską były zwykłe rachunki do zapłacenia i wypadający mleczny ząb. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem diagnozy: rak jajnika z późniejszymi przerzutami. Obecnie Anna jest pod opieką specjalisty z Warszawy, który podjął się innowacyjnej, nie refundowanej metody leczenia jej choroby. Jednak taka terapia jest olbrzymim wyzwaniem finansowym, a miesięczny koszt sięga 10 tys. zł.
Fundacja „Znajdź Pomoc”
KRS: 0000414091
Cel szczegółowy 1%: ANNA POPARDA

Gabriela Bizoń
Gabrysia od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Walka o sprawność nie jest łatwa, ale dziewczynka nie zamierza się poddawać.
Fundacja dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 13842 GABRIELA BIZOŃ

Mikołaj Adamik
Mikołaj to 17-letni chłopiec cierpiący na czterokończynowe porażenie mózgowe. Stan chłopca nie zmienia się od urodzenia.
Fundacja „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904:
Cel szczegółowy 1%: 20186 ADAMIK MIKOŁAJ

Zuzanna Klimczyńska
Zuzia urodziła się 23 września 2015, jako zdrowa dziewczynka z 9 punktami w skali Apgar. W wieku trzech miesięcy zdiagnozowano u niej padaczkę, która okazała się ona oporna na leczenie. Zaczęło się od całej lewej strony, później była prawa, obie nóżki, na końcu źrenice, powieki i języczek. Z dnia na dzień traciła wszystkie swoje umiejętności, a z każdym kolejnym stawała się coraz bardziej wiotka. Nieustanne ataki, ciągłe drgania języka sprawiły, że dziewczynka utraciła umiejętność ssania i połykania. Długie miesiące hospitalizacji, pobyty na intensywnej terapii, śpiączki farmakologiczne, niezliczona ilość leków - nic nie potrafiło przerwać jej drgania. Mnóstwo przeprowadzonych badań, konsultacji neurologicznych, neurochirurgicznych by znaleźć przyczynę choroby. Zuzia potrzebuje stałego leczenia oraz ciągłej i kompleksowej rehabilitacji. Przed dziewczynką wiele specjalistycznych i kosztownych badań.
Fundacja „Serca dla Maluszka”
KRS: 0000387207
Cel szczegółowy 1%: ZUZANNA KLIMCZYŃSKA

Mateusz Siembab
Mateusz od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a, od 2014 roku porusza się na wózku inwalidzkim, który między innymi został zakupiony ze środków zebranych na subkoncie Mateusza. Chłopiec jest pod stałą opieką WUM w Warszawie oraz ośrodka Nadzieja w Bielsku-Białej. Dwa razy w roku przebywa na rehabilitacji w sanatorium.
Numer KRS: 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 21815 SIEMBAB MATEUSZ

Paulina Mydlarz
Paulinka urodziła się 10.08.2015 r. z bardzo rzadką chorobą oczu „Anomalia Petersa”. Dziewczynka od urodzenia miała poczucie światła w obu oczkach. Dzięki determinacji i uporowi rodzicom udało się znaleźć lekarzy w Wielkiej Brytanii, którzy podjęli się leczenia córki. 27 sierpnia 2016 r. w Londynie Paulinka miała zabieg szerokiej irydektomii lewego oczka. Zabieg umożliwił jej widzenie większych przedmiotów. Na tą chwilę niestety z prawym oczkiem nic się nie da zrobić.
Fundacja „Pomóc Więcej”
KRS: 0000389968
Cel szczegółowy 1%: PAULINA MYDLARZ

Aleksandra Kula
U dziewczynki na skutek zbyt późno podjętej przez lekarzy decyzji o cesarskim cięciu doszło do wylewu śródczaszkowego i niedotlenienia, co spowodowało rozległe uszkodzenie mózgu. W konsekwencji tego urazu jest dzieckiem niepełnosprawnym. Cierpi na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego pod postacią niedowładu spastycznego obustronnego, padaczkę, refluks żołądkowo-przełykowy, skoliozę, alergię i astmę. Jej życie od pierwszych chwil to ciągła walka o lepsze jutro. - Lekarze dawali jej niewielkie szanse na przeżycie. Wbrew temu Ola żyje i jest dla nas całym światem – mówią rodzice, podkreślając, że córka wymaga stałego leczenia farmakologicznego oraz systematycznej, codziennej rehabilitacji psychoruchowej. Do działań tych konieczny jest profesjonalny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

KRS:0000037904
Cel szczegółowy 1%: 6952 KULA ALEKSANDRA

Laura Chwierut
Laura urodziła się z obustronnym głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Pierwsze dźwięki usłyszała dopiero w wieku 11 miesięcy, po operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Obecnie czeka na wszczep drugiego implantu, co pozwoli jej słyszeć obustronnie i lepiej lokalizować dźwięk. Aktualnie uczy się rozróżniać to, co słyszy i mówić. To trudne i czasochłonne zajęcie, do którego potrzebuje pomocy specjalistów.
KRS: 0000437424
Cel szczegółowy 1%: LAURA CHWIERUT

Maksymilian Zapolski
Maks to witkowiczanin. Gdy miał 4 lata wykryto u niego kłębuszkowe zapalenie nerek typu FSGS i uszkodzenie nerek, a następnie bardzo rzadką chorobę genetyczną – Zespół Schimkie’go, która objawia się m.in. kłębuszkowym zapaleniem nerek, niskorosłością oraz słabą odpornością immunologiczną.
Numer KRS: 0000330881
Cel szczegółowy 1%: NA LECZENIE MAKSIA

Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska
Nr KRS: 0000052078
Cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa im. Władysława Sikorskiego w Nowej Wsi, ul. Konarskiego 4

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Bliskich i Przyjaciół „Jeden Drugiemu”
Numer KRS: 0000071397
Cel szczegółowy 1%: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Bliskich i Przyjaciół "Jeden Drugiemu" w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27, 32-650 Kęty  

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kęty
ZHP jest największą, liczącą 125 297 członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Działa od prawie stu lat, a w Kętach od 1975 roku.
Numer KRS: 0000273492
Cel szczegółowy 1 %: Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Kęty, ul. Sobieskiego 41, 32 – 650 Kęty.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty
GPR OSP Kęty to jedna z niewielu w Polsce specjalistycznych jednostek ratowniczych z psami. Już od 2003 r. zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w terenie oraz niesieniem pomocy ofiarom katastrof budowlanych. Grupa działa non profit.
Numer KRS: 0000065068
Cel szczegółowy 1%: OSP Kęty, ul. Adama Mickiewicza 10, 32-650 Kęty, GPR OSP Kęty

Ludowy Klub Sportowy „Zgoda” w Malcu
Organizacja zajmuje się popularyzowaniem kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Wspiera i upowszechnia także turystykę i wypoczynek.
Numer KRS: 0000031816
Cel szczegółowy 1%: LKS „Zgoda” Malec

OSP w Kętach
Kęcka Ochotnicza Straż Pożarna działa od 1874 roku. Jest to świetnie wyszkolona i trwale związana ze społecznością Kęt jednostka, która interweniuje w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia.
Numer KRS: 0000065068
Cel szczegółowy 1%: OSP Kęty

OSP Malec
Numer KRS: 0000069587
Cel szczegółowy 1%: Ochotnicza Straż Pożarna w Malcu

OSP działające na terenie naszej gminy
By wesprzeć pozostałe OSP z naszej gminy, które nie posiadają statusu OPP, wystarczy podać nr KRS Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a w rubrykę poświęconą celowi szczegółowemu wprowadzić nazwę i adres wybranej straży. Numer KRS: 0000116212
Cel szczegółowy 1%: OSP w Bielanach, Plac św. Macieja 1, Bielany, 32-651 Nowa Wieś, OSP w Bulowicach, ul. Bielska 215, 32-652 Bulowice, OSP w Kętach Podlesiu, ul. Partyzantów 27, 32-650 Kęty, OSP w Łękach, ul. Akacjowa 37, 32-651 Nowa Wieś, OSP w Nowej Wsi, ul. Floriana 37, 32-651 Nowa Wieś, OSP w Witkowicach, ul. Dworska 1, 32-650 Kęty.

Polski Związek Niewidomych - KT Kęty
Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Kętach działa od 1985 r., skupia ponad 100 osób niewidomych i ze znacznym upośledzeniem wzroku oraz integruje społeczność niepełnosprawnych, pełniąc rolę edukacyjną i informacyjną.
Numer KRS: 0000088851
Cel szczegółowy 1%: Polski Związek Niewidomych – koło terenowe Kęty

UMKS  „Kęczanin” Kęty
UMKS „Kęczanin” to jednosekcyjny klub sportowy założony w 2000 roku. Prowadzi siatkarskie szkolenia dzieci i młodzieży, a jego drużyny biorą udział w rozgrywkach we wszystkich kategoriach wiekowych.
Numer KRS: 0000238333
Cel szczegółowy 1%: UMKS „Kęczanin”

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko-Gminne Kęty
Numer KRS: 0000106108
Cel szczegółowy 1%: Koło miejsko – Gminne Kęty ZKRPiBWP

Odsłony: 1536
Autor Publikacji: , Data Publikacji: , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty