Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Obchody Święta Niepodległości w Witkowicach

Obchody Święta Niepodległości w Witkowicach

Obchody Święta Niepodległości w Witkowicach rozpoczęła uroczysta Msza Święta w której uczestniczyli przedstawiciele Rady Miejskiej Gminy Kęty, Rady Powiatu Oświęcimskiego, Sołectwa Witkowice, Dyrekcji ZSP w Witkowicach oraz reprezentanci lokalnych organizacji wraz z pocztami sztandarowymi. O oprawę uroczystości zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Witkowice.

W homilii proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Witkowicach, przypominiał wydarzenia z dnia 11 listopada 1918 roku. Duchowny zaznaczył, że bez tej daty oraz wszystkich walczących wówczas za wolność ojczyzny nie sposób wyobrazić sobie obecnej Polski. Kapłan zaapelował aby pamiętając o przeszłych wydarzeniach popatrzeć w przyszłość i zastanowić się, co zrobić, aby być szczęśliwym na Polskiej ziemi, chętnie wracać do kraju i nie być zmuszonym do opuszczania go. Przytoczył też słowa z napisu wyrytego przez torturowanego więźnia, który znajduje się na ścianie katowni gestapo przy Alei Szucha w Warszawie: Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć.

Kaznodzieja odniósł się do postaci wspominanego w piątkowej liturgii św. Marcina, żołnierza, ale też człowieka żyjącego według chrystusowych słów: Bo byłem głodny, a daliście mi jeść; byłem spragniony, a daliście mi pić; przybyszem byłem, a przygarnęliście mnie; byłem nagi,  a odzialiście mnie; zachorowałem, a odwiedziliście mnie; znalazłem się w więzieniu, a przyszliście do mnie. Podkreślił, iż trzeba mieć wrażliwe serce i być człowiekiem sumienia, aby nie lekceważyć bliźniego, a dostrzegać w nim obecność samego Jezusa. Dodał, że takich właśnie ludzi potrzebuje dziś Polska i cały świat.

Po wspólnej modlitwie zebrani w uroczystym pochodzie udali się pod Tablicę Pamięci, by złożyć kwiaty w hołdzie poległym w obronie Ojczyzny. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Witkowice.

Odsłony: 2489
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2016-11-14 , Godzina Publikacji: 9:02

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty