Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

OSP Malec laureatem ogólnopolskiej nagrody

W dniach 28-30 września w Warszawie odbyło się podsumowanie XXV Ogólnopolskiego Konkursu Kronik Ochotniczych Straży Pożarnych oraz konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje Z Dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych.


Wyróżnienie w kategorii opracowań historycznych otrzymała monografia Zarys dziejów Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu na tle historii sołectwa  autorstwa  druhów Ewy Jonkisz i Sławomira Wadonia, opracowanej z okazji Jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu.


Gratulacje dla autorów złożył osobiście Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh Waldemar Pawlak.


Laureaci konkursów podczas pobytu w Warszawie zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki, Cytadelę, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Chomiczówkę, Katedrę Świętego Floriana. Złożyli również kwiaty na grobach zasłużonych strażaków, w tym Bolesława Chomicza. Ważnym elementem spotkania był udział w warsztatach kronikarskich, w których udział wzięła również Kronikarz MDP druhna Weronika Gałdyn.


Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej  w Malcu składa podziękowania Prezesowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu druhowi Jerzemu Obstarczykowi, który z własnej inicjatywy pokrył koszy podróży zaproszonym druhom naszej jednostki.

Odsłony: 1459
Autor Publikacji: Ewa Jonkisz/ek, Data Publikacji: 2018-10-09 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty