Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Mistrzostwa Małopolski w Kolarstwie Szosowym w Malcu

6 lipca rozegrany został „XIX Puchar Burmistrza Gminy Kęty” w Malcu. Były to zarazem Mistrzostwa Małopolski w Kolarstwie Szosowym i XIII Memoriał Andrzeja Piechaczka, znakomitego kolarza z lat sześćdziesiątych.

Na odprawie powitał kierowników ekip V-ce Burmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń.

Na starcie stanęło 125 zawodników z województwa małopolskiego i śląskiego.

Trasa biegła podobnie jak w latach ubiegłych po pagórkach w okolicach Malca, ze startem obok stadionu LKS „Zgoda” w Malcu i metą na wzniesieniu przy kościele pw. Św. Jana Kantego w Malcu. Zawodnicy podzieleni byli na czternaście kategorii wiekowych, w tym pięć kategorii kobiet.

Najpierw odbył się start honorowy, zawodnicy przejechali zwartą grupą pilotowaną przez policję i straż miejską ulicami Sobieskiego, Rynek, Jana Kantego, przez Nową Wieś do Malca, gdzie sygnał do startu ostrego dał V-ce Burmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń.

Pierwsi na trasę ruszyli najmłodsi zawodnicy. W kategorii żak dziewczęta pierwsze miejsce zajęła Nadia Hartman UKS Feniks Rydułtowy, drugie miejsce zajęła Maria Długosz UKS Sokół Kęty. W kategorii żaków pierwsze miejsce zajął Bartosz Łyżwa UKS Krupiński Suszec. W kategorii młodziczek zwyciężyła Emilia Stanek UKS Feniks Rydułtowy. W kategorii młodzików zwyciężył Kamil Handzlik UKS Sokół Kęty i on został Mistrzem Małopolski, dobre piąte miejsce zajął Bartłomiej Barwa. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Agnieszka Bolenda UKS Avator. W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Błażej Limański KK Żory, w Mistrzostwach Małopolski złoty medal zdobył Jan Głowacki WLKS Kraków, a brązowy Ignacy Chmielewski UKS Sokół Kęty, na czwartym miejscu był Benedykt Długosz, a na piątym Karol Wawrzyczek, obydwaj UKS Sokół Kęty. W kategorii juniorów zwyciężył Kacper Krawiec WLKS Krakus. W kategorii juniorek zwyciężyła Julia Rusnarczyk WLKS Krakus i ona została Mistrzynią Małopolski, czwarte miejsce w Mistrzostwach zajęła Zuzanna Froń UKS Sokół Kęty. W kategorii orlików zwyciężył Michał Wenglorz GKS Cartusia w Kartuzach. W kategorii Elita wyścig był rozgrywany o Puchar Przemysława Niemca - olimpijczyka z Pekinu, szóstego zawodnika Giro de Italia z 2013 r. Pierwsze miejsce zajął Rafał Zapaśnik Gwardia Katowice, trzecie miejsce zajął zawodnik UKS Sokół Kęty Andrzej Gaj.

Nagrody wręczał V-ce Burmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń i Pani Maria Piechaczek - wdowa po Śp Andrzeju Piechaczku.

Organizatorami wyścigu byli: Urząd Gminy Kęty, LKS „Zgoda” w Malcu i działacze UKS „Sokół” Kęty, przy wsparciu finansowym Gminy Kęty.
Odsłony: 2461
Autor Publikacji: Piotr Karkoszka / kf, Data Publikacji: 2019-07-08 , Godzina Publikacji: 9:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty