Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Mali pisarze nagrodzeni

Za nami trzecia edycja konkursu „Moja własna książka” kończąprojekt pod hasłem „Podróż do krainy książek” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, który dofinansował zakup nagród książkowych dla uczestników konkursu.

Na konkurs wpłynęło 39 prac. Najmłodsza uczestniczka konkursu ma 4 lata i swoją książkę napisała odręcznie i samodzielnie. Kilka prac powstało w ramach wakacyjnych warsztatów w bibliotece, jednak zdecydowana większość to prace wykonane w domu, pod okiem rodziców i starszego rodzeństwa.

Ulubionym tematem małych czytelników są zwierzęta, które przeżywają najróżniejsze przygody. Psy i koty oraz ich perypetie to często podejmowane wątki. Są też opowieści w formie pamiętników, dzienników, w których dzieci relacjonują wydarzenia z życia, opowiadają o sobie, swoich marzeniach i pasjach. Starsze dzieci piszą historie z wątkiem przygodowym, detektywistycznym. Są to opowieści dopracowane, budujące napięcie, z wartką akcją i dialogami. W historiach tych widać literackie inspiracje, co świadczy o oczytaniu, bogatej wyobraźni, plastyczności języka. Jednocześnie każda z prac jest bardzo indywidualna, oryginalna, nietuzinkowa. Dzieci pokazują nam cząstkę siebie, pozwalają zajrzeć do środka swojego świata i się nim zachwycić. To właśnie zachwyt jest główną emocją, która towarzyszyła nam przy lekturze prac. Są one tak wyjątkowe, że trudno je skategoryzować, dlatego decyzja jury była jednomyślna. W konkursie „Moja własna książka” wszyscy uczestnicy otrzymali pierwszą nagrodę. A są to : Julia Smolarek, Mateusz i Zuzanna Nikiel, Kuba Wawak, Oliwier Kubica, Adrian Biegun, Jan Mystek, Aleksandra i Katarzyna Kusak, Oliwia Wawak, Krzysztof Kolasa, Eryk Urbańczyk, Igor Adamus, Michał Gałuszka, Agnieszka Jarosz, Aleksander Mądro, Julita Oczko, Karol Urbańczyk, Dominika Sordyl, Oskar Kolasa, Amelia i Bruno Kijas, Zosia Kurdziel, Aleksandra Stanclik i Jakub Żmuda, Oliwia Sordyl, Sandra Michalska, Milena Tomasiewicz, Aleksandra Gałuszka, Kinga Latała, Milena Izbińska, Milena Michałek, Joanna Bazan, Julia Porębska, Aniela Olearczyk, Samuel Poręba, Anastazja Poręba, Milena Schebesta, Nadia Gara, Antoni Jamróz, Michał Migoda, Marcelina Nykiel, Marcelina Sordyl.

Cieszy nas fakt, że dzieci nadal wzrastają w kulturze słowa i w bliskim kontakcie z literaturą. To zasługa głównie domu rodzinnego i najbliższego otoczenia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w konkurs i wszelkie działania biblioteki.

Odsłony: 1889
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Grabowskiego w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-10-15 , Godzina Publikacji: 11:35

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty