3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

W sobotę, 30 kwietnia, na terenach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Biegach Przełajowych. Równolegle odbywało się również Grand Prix Krakowa w Przełajach, w którym uczestniczyli również zawodnicy spoza Małopolski. Na starcie stanęło kilkuset biegaczy, którzy w poszczególnych kategoriach wiekowych rywalizowali o tytuły Mistrzów Małopolski. W zawodach z powodzeniem wzięła udział również ekipa Międzyszkolnego Klubu Sportowego Tempo Kęty.

Największy sukces z kęckich biegaczy odniósł Konrad Talik, który w kategorii Dzieci U-14 zdecydowanie zwyciężył w biegu na dystansie 1000 m i tym samym został Mistrzem Małopolski. Konrad został udekorowany złotymi medalami zarówno w klasyfikacji Mistrzostw, jak i w klasyfikacji Grand Prix Krakowa. W tym samym licznie obsadzonym biegu Kacper Walatek wywalczył XVI miejsce. Znakomicie spisali się również pozostali członkowie ekipy Tempa, którzy zajmowali miejsca w ścisłych czołówkach swoich biegów.

Trzy sekundy zabrakło do zdobycia medalu w biegu na 500 metrów w kategorii Dzieci U-12, najmłodszemu z ekipy – Karolowi Rakoczemu. Ostatecznie Karol był na mecie czwarty. Piąte miejsca w swoich biegach wywalczyli: Agnieszka Kręcioch i Igor Pudełko na 1000 m w kategorii Dzieci U-14 oraz Karolina Waluś na tym samym dystansie w kategorii młodziczek U-16. W tej samej kategorii wiekowej Eryk Dwornik był VII.

Wśród juniorek młodszych U-18, które miały do pokonania dystans 2000 metrów, Gabriela Wójcik zajęła IX, a Wiktoria Sachmerda X miejsce. Na tym samym dystansie rywalizowały juniorki U-20; zawodniczka Tempa Gabriela Mikulska została sklasyfikowana w tym biegu na V pozycji.

Tak dobra postawa zawodników kęckiego Klubu, specjalizującego się głównie w konkurencjach technicznych i szybkościowych, była sporym zaskoczeniem dla środowiska lekkoatletycznego Małopolski, a samym zawodnikom i ich trenerom przysporzyła zadowolenia i satysfakcji.

Odsłony: 1467
Autor Publikacji: Gabriela Zawadzka / kf, Data Publikacji: 2019-04-03 , Godzina Publikacji: 9:55