Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Konferencja „Czyste powietrze w gminie Kęty – NASZA wspólna sprawa” połączona z wystawą urządzeń grzewczych i OZE

Gmina Kęty serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału w konferencji pn. „Czyste powietrze w gminie Kęty – NASZA wspólna sprawa”, która odbędzie się na sali kameralnej Domu Kultury w Kętach 10 grudnia 2018 r. w godzinach 12:00 – 16:00.

Konferencja ma na celu prezentację zagadnień związanych z ochroną powietrza, w tym m.in. niską emisją, oszczędzaniem energii i efektywnym wykorzystaniem paliw oraz zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

Konferencja rozpocznie się prelekcją „Ochrona powietrza w Małopolsce z uwzględnieniem powiatu oświęcimskiego”, którą wygłosi Pan Ryszard Listwan, Zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

O wymaganiach wynikających z obowiązującej uchwały antysmogowej dla Małopolski opowie Pani Karolina Laszczak, Dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Praktyczne, najważniejsze informacje o wyborze kotła, eksploatacji, doborze paliwa, efektywnym systemie ogrzewania czy poprawie efektywności energetycznej budynku przestawi Pan Paweł Arczyński, pełnomocnik ds. ekologicznego ogrzewania paliwami stałymi Zarządu Platformy Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe działającej przy Polskiej Izbie Ekologii.
Prelegentami konferencji będą również przedstawiciele Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.

Dodatkowo podczas konferencji zostaną zaprezentowane programy umożliwiające dofinansowanie działań zwiększających efektywność energetyczną budynków mieszkalnych, w tym Program Czyste powietrze i Program Bądź EKOlogiczny i EKOnomiczny.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa urządzeń grzewczych i odnawialnych źródeł energii, która rozpocznie się już o godz. 11:00.

Szczegółowy program konferencji w załączeniu.

Konferencja organizowana jest w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Czyste powietrze w gminie Kęty – NASZA wspólna sprawa” realizowanej w ramach projektów wymiany źródeł ogrzewania w indywidulanych gospodarstwach domowych współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 4.4.2. i 4.4.3  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Odsłony: 1337
Autor Publikacji: Wydział Środowiska i Przedsiębiorczości UG Kęty, Data Publikacji: 2018-12-06 , Godzina Publikacji: 10:02

Pliki do pobrania:

Program konferencji.pdf (Rozmiar: 0.18 MB)

Kęty w obiektywie...