Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Jutro startuje 76. Tour de Pologne. Czy w Kętach znów zobaczymy kolarzy?

Już jutro, na Rynku Głównym w Krakowie, rozpocznie się pierwszy etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Podwawelski gród jest Miastem-Gospodarzem wyścigu nieprzerwanie od 2008 roku. Przez wiele lat najlepsi kolarze świata przejeżdżali także przez Kęty. Nie inaczej będzie i w tym roku!

Kęczanie będą mogli na własne oczy sprawdzić, jak szybko mknie peleton, już 6 sierpnia (wtorek) w godz. 13:30-13:40. To właśnie tego dnia, po starcie w Jaworznie, kolarze wjadą w nasze okolice i malownicze Beskidy.

Trasa powiedzie zawodników przez nasze miasto na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego i ul. Partyzantów aż do granicy z Kobiernicami. Już na godzinę przez planowanym przejazdem (ok. 12:30) zaczną występować utrudnienia w ruchu drogowym, związane z zabezpieczeniem wyścigu. Kierowcom polecamy objazdy.

Jak co roku o bezpieczny przejazd peletonu zadbają niezastąpieni druhowie z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, których wspierać będzie nasza Straż Miejska i Policja.

Szczegółowa mapa etapu 4 – Jaworzno – śląskie, Kocierz:
Odsłony: 2938
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. www.tourdepologne.pl, Data Publikacji: 2019-08-02 , Godzina Publikacji: 08:20

Kęty w obiektywie...