Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Jubileuszowy koncert Krzysztofa Cugowskiego zabrzmiał na kęckiej scenie

„Złoty Jubileusz – 50 lat na 100 procent" – pod takim szyldem widnieje trasa koncertowa, którą Krzysztof Cugowski postanowił uczcić swoją okrągłą rocznicę pracy artystycznej. Jeden z koncertów odbył się w sobotę w ramach Dni Kęt 2019 i przyciągnął setki fanów tego jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w historii polskiego rocka.

W jubileuszową trasę wokalista wyruszył z Zespołem Mistrzów – czterema wybitnymi muzykami, którzy już od ponad roku towarzyszą Krzysztofowi Cugowskiemu koncertując przed polską i zagraniczną publicznością. Wcześniej instrumentaliści współpracowali z czołowymi artystami w Polsce.

Sobotni wieczór w Kętach był niezapomnianą podróżą przez pięć dekad twórczości artysty. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów, jak „Sen o dolinie”, „Głodny” czy „Twoje radio”. Na bis muzycy przygotowali „Cień wielkiej góry” – tytułowy utwór pierwszego studyjnego albumu Budki Suflera, zainspirowany tragiczną śmiercią dwóch polskich himalaistów Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, którzy zginęli pod lawiną brył lodowych w sierpniu 1973 roku. To piosenka, od której wszystko się zaczęło...

Na gitarach zagrał Jacek Królik – współzałożyciel grup Chłopcy z Placu Broni i Brathanki, mający na swoim koncie także współpracę z zespołami Lombard i Tilt.

Na basie można było usłyszeć Roberta Kubiszyna, uznanego kontrabasistę i basistę jazzowego, zdobywcę Fryderyka za album „Before Sunrise” i współpracownika m.in. Anny Marii Jopek, Grzegorza Turnaua i Marka Napiórkowskiego.

Instrumenty klawiszowe to Tomasz Kałwak, kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny. Muzyk występował m.in. z Ewą Bem, Markiem Grechutą i orkiestrą Adama Sztaby.

Na perkusji grupę wspierał Cezary Konrad, muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, współpracownik m.in. z Anny Marii Jopek, Andrzeja Namysłowskiego, Włodka Pawlika, Ireny Santor i zespołu Hey.

Zespół Mistrzów już od ponad roku towarzyszy Krzysztofowi Cugowskiemu i ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów przed polską i zagraniczną publicznością.

Wcześniej na kęckiej scenie można było usłyszeć zespół Diversity oraz niezwykły projekt stworzony przez artystów grup Ancymon i Buskers Band. Na najmłodszych czekało szereg zabaw i animacji. Wieczór zakończył się dyskoteką z Radiem Bielsko.

A już dziś tradycyjnie dzień rodzinny. Nie zabraknie licznych atrakcji i gier dla najmłodszych oraz seansów kina plenerowego. Scena należeć będzie do dzieci i młodzieży, potem zawładnie nią KABARET POD WTRWIGROSZEM, a na zakończenie kęckiego święta zaśpiewa LANBERRY, czyli Małgorzata Uścisłowska – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.

Szczegółowy program >>tutaj<<

Odsłony: 2276
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-06-16 , Godzina Publikacji: 10:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty