Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

II Gminne Manewry Medyczne „Podlesie”

W minioną sobotę na terenie Kęt-Podlesia oraz parkingu nieopodal stadionu TS Hejnał Kęty rozegrane zostały II Gminne Manewry Medyczne „Podlesie”. W tym roku do edukacyjnej rywalizacji stanęły 4 zespoły reprezentujące OSP Bielany, OSP Bulowice, OSP Łęki i OSP Nową Wieś. Drużyny zmierzyły się z 5 zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności strażaków ochotników z zakresu działań ratowniczych ze szczególnym uwzględnieniem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zadanie 1. polegało na udzieleniu pomocy dwóm osobom poszkodowanym w wypadku samochodowym. Jedna z osób sama opuściła pojazd, drugą – zakleszczoną – należało najpierw wydobyć z pojazdu.


W zadaniu 2. zastęp OSP miał udzielić pomocy osobom znajdującym się w zadymionym budynku oraz zlokalizować i zlikwidować przyczynę zadymienia. Wyniesiona z budynku osoba była nieprzytomna i poparzona, druga nie wymagała pomocy przed medycznej, ale swym zachowaniem utrudniała prowadzenie działań ratowniczych i wymagała nieustannej opieki i dozoru (o czym przekonał się strażak, któremu przyszło ścigać poszkodowaną biegającą po peronie kolejowym).


Zadanie 3. wymagało udzielenia pomocy mężczyźnie, który nie dość, że spadł ze słupa elektrycznego, na którym wykonywał prace konserwacyjne, to jeszcze upadł wprost na wystający z ziemi pręt, który przebił mu udo.


Zadanie 4. polegało na udzieleniu pomocy mężczyźnie przygniecionemu przez kontener na śmieci.


Zadanie 5. – sprawnościowe. Druhowie mieli do pokonania tor przeszkód, na który składały się: przebicie znajdujących się na drzewie balonów przy użyciu bosaka, zwinięcie odcinka węża W110, slalom z dwoma wiadrami pełnymi kamieni, poprawne założenia łańcucha w pile spalinowej, przeniesienie 3 jajek przy użyciu rozpieracza ramieniowego i rozwiązanie zagadki.

Każde z zadań (poza zadaniem 5.) oceniane było przez jednego z członków Grupy Ratownictwa Medycznego (z których troje to czynni ratownicy medyczni) oraz funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Ocenie podlegała prawidłowość podjętych działań ratowniczych, w tym ich zgodność z procedurami KPP.

OSP Kęty Podlesie składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w inicjatywę:
Wszystkim druhom i jednostkom bardzo dziękujemy za przybycie i uczestnictwo w manewrach oraz chęć uzupełniania wiedzy i doskonalenia umiejętności;
Funkcjonariuszom PSP w Oświęcimiu serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu manewrów oraz zaangażowanie, jakim wykazali się w trakcie pełnienia swych sędziowsko-instruktorskich obowiązków;
Zastępcy Burmistrza Gminy Kęty – Marcinowi Śliwie – za ciepłe i motywujące słowa oraz pochwały, jakie wygłosił podczas podsumowania wydarzenia.

Za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu I Gminnych Manewrów Medycznych dziękujemy także:
- Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Kęty Podlesie? (najlepsi pozoranci?),
- wszystkim druhom i przyjaciołom OSP Kęty Podlesie,
- M.E.W. Górecki Sp. J.,
- Auto – Serwis Krzysztof Zajas,
- Piekarni Cukierni Brzuchański,
- sklepowi mięsnemu Dwornik,
- Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 3 w Kętach Podlesiu.

Odsłony: 999
Autor Publikacji: OSP Kęty Podlesie/ek, Data Publikacji: 2018-10-10 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Czerwiec, 2019
  P W Ś C P S N
22 1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty