Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

I Forum Organizacji Pozarządowych w Kętach

26 marca 2015 r. w auli ZSG Nr 1 w Kętach odbyło się I Forum Organizacji Pozarządowych z terenu naszej gminy. Spotkanie prowadzili Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Nycz oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy wystąpili z inicjatywą powołania w gminie Rady Działalności Pożytku Publicznego. Po krótkim omówieniu głównych celów i założeń związanych z zadaniami przyszłej rady, uczestnikom spotkania zaprezentowano propozycję statutu jak również przekazano deklarację przystąpienia do Forum Organizacji Pozarządowych.

W drugiej części zebrania dyskutowano o problemach związanych z funkcjonowaniem trzeciego sektora w gminie Kęty. Uczestnicy wskazywali na potrzeby związane ze zwiększeniem wsparcia dla organizacji w sprawach szkoleń i w kwestii aplikowania o środki zewnętrzne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że było to pierwsze spotkanie organizacji i stowarzyszeń działających w naszej gminie. Udział w Forum wzięła jednak tylko część działających tu stowarzyszeń, których przedstawiciele wyrazili chęć udziału w dalszych pracach zmierzających do powołania Rady Działalności Pożytku Publicznego.

II Forum Organizacji Pozarządowych odbędzie się 9 kwietnia 2015 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy o godz. 17. Warto podkreślić, że wszystkie spotkania mają charakter otwarty. Organizacje, które chcą włączyć się w prace Forum i uczestniczyć w wyborach na przyszłych członków rady, proszone są o wypełnienie załączonej deklaracji i dostarczenie jej osobiście lub mailem (jurand.saternus@kety.pl) do Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy Kęty do 8 kwietnia 2015 r.Odsłony: 1549
Autor Publikacji: J.S., Data Publikacji: 2015-04-01 , Godzina Publikacji: 11:09

Pliki do pobrania:

DeklaracjaUczestnictwaForum.pdf (Rozmiar: 0.13 MB)

Kęty w obiektywie...