Wersja standardowa Wersja z powi瘯szonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualno軼i
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz te...

Gala Fina這wa VII Edycji Festiwalu M這dego Aktora

Gala Fina這wa VII Edycji Festiwalu M這dego Aktora

W dniach 14-15 marca 2018 r. w Domu Kultury w K皻ach odby si VII Festiwal M這dego Aktora pod patronatem Starosty Powiatu O鈍i璚imskiego i Burmistrza Gminy K皻y oraz honorowym patronatem Teatru Groteska w Krakowie.

Festiwal obejmowa dwa turnieje teatralne:
24. Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Ba郾i „Zapomniana ksi璕a legend” dla dzieci ze szk馧 podstawowych
9. Regionalny Turniej Teatralny „Wywiedzione ze s這wa” dla m這dzie篡 ze szk馧 gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczestnik闚 obu konkurs闚 ocenia豉 komisja artystyczna w sk豉dzie:
Barbara Cie郵ak – aktorka Teatru GROTESKA w Krakowie
Tomasz Lorek – aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Bia貫j
Rados豉w Micha Sadowski – aktor Teatru Lalek BANIALUKA w Bielsku-Bia貫j

W festiwalu wzi窸o udzia 陰cznie 52 uczestnik闚 (w tym 32 w Turnieju Interpretacji Bajki i Ba郾i i 20 w Turnieju Teatralnym „Wywiedzione ze s這wa”) z o鈔odk闚 kultury oraz szk馧 z nast瘼uj帷ych miejscowo軼i:  B璚zarka, Bielsko-Bia豉, Borz皻a, Czaniec, K皻y, Krak闚, ㄊczanka, Nowa Wie, O鈍i璚im, Proszowice, Pszczyna, Radziemice, Wadowice, 砰wiec.

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji komisja artystyczna przyzna豉 nast瘼uj帷e miejsca i wyr騜nienia:

24. Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Ba郾i „Zapomniana ksi璕a legend”

w kategorii klas I – III:

I miejsce

Franciszek Piekie趾o – kl. III, Szko豉 Podstawowa w Nowej Wsi
„Dziewczynka ze smutnej bajki” Anna Topolska, instruktor: Bogus豉wa Szczupak, Malwina Pocik

II miejsce - ex aequo

Micha Mrowiec – kl. III SP, Szko豉 Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Cza鎍u
„Zakl璚ie na „W” Micha Rusinek, instruktor: Dorota Marczak

Sara Sa豉ta – kl. I, Dom Kultury w K皻ach
„Po co krowie rogi na g這wie” Wanda Chotomska, instruktor: Maria Karaim

III miejsce

Nadia Budzi雟ka – kl. III, Szko豉 Podstawowa w B璚zarce
„Pan s這wik” Marian Za逝cki; instruktor: Teresa Hodurek

Wyr騜nienia:

Kinga Nowakowska – kl. III, Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
„O Grzesiu k豉mczuchu i jego cioci” Julian Tuwim, instruktor: Katarzyna Duch

Natalia Nikiel – kl. III, Dom Kultury w K皻ach
„好ie磬a” Renata Pi徠kowska, instruktor: Maria Karaim

w kategorii klas IV – VI:

I miejsce

Oliwia Baran – kl. VI, Szko豉 Podstawowa nr 1 w Cza鎍u
„Pami皻niki Adama i Ewy” Mark Twain;  instruktor: Aleksandra St瘼ie

II miejsce - ex aequo

Amelia Matu豉 – kl. IV, Szko豉 Podstawowa nr 5 w Wadowicach
„O rybaku i z這tej rybce” Julian Tuwim;   instruktor: Joanna Bartkowiak

Tomasz 鑿ierz – kl. IV, Zesp馧 Plac闚ek O鈍iatowych w Borz璚ie
„Ja i Ma貪osia” Bohdan Butenko; instruktor: Krystyna Dudek

III miejsce - ex aequo

Aleksandra Rolek  - kl. VI, Szko豉 Podstawowa w Radziemicach
„Podr騜 samolotem” Stefania Grodzie雟ka; instruktor: Katarzyna Duch

Julita Bana – kl. V, M這dzie穎wy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie
„Blogerka” Izabela Sowa, instruktor: Agata Rusin

Wyr騜nienie:

Jadwiga G這wa – kl. IV SP,  Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
„Chc by koniem” Stanis豉w Mro瞠k;  instruktor: Katarzyna Duch

9. Regionalny Turniej Teatralny „Wywiedzione ze s這wa”

w kategorii wiekowej: 13-15 lat:

I miejsce

Dominika Kud豉cik – kl. II gimn., Szko豉 Podstawowa nr 8 z Oddzia豉mi Sportowymi w O鈍i璚imiu;
„茳my dzie” S豉womir Mro瞠k; instruktor: Anna Chodacka

II miejsce

Zofia Olender – kl. II gimn., Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
„Rozmowa z kamieniem” Wis豉wa Szymborska;  instruktor: Katarzyna Duch

III miejsce

Daria Duda – kl. II gimn., Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
„Pod Bogiem wom godom jak by這 – czyli gaw璠a w godce krakowskiej” Zbigniew Grzyb; instruktor: Katarzyna Duch

Wyr騜nienia:

Lena Bodz皻a – kl. II gimn., Szko豉 Podstawowa nr 8 z Oddzia豉mi Sportowymi w O鈍i璚imiu;
„Klasyk” Wis豉wa Szymborska; instruktor: Anna Chodacka

Zuzanna Kocio – kl. II gimn., Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
„W璠r闚ka” Danuta Wawi這w;  instruktor: Katarzyna Duch

w kategorii wiekowej: pow. 16 lat:

I miejsce - ex aequo

Filip Komajda – Uczniowski Klub Sportowy „Jocker” w O鈍i璚imiu;
„Pami皻nik z powstania warszawskiego” Miron Bia這szewski; instruktor: Anna Chodacka

Jakub Ci璚iwa - M這dzie穎wy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie
„Lament paranoika” Adam Pikarzewski, instruktor: Agata Rusin

II miejsce - ex aequo

Wiktoria Staszewska - M這dzie穎wy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie
„Furia Ma” Sylwia Kubry雟ka, instruktor: Agata Rusin

Monika Ziarko - M這dzie穎wy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie
„Moje cyga雟kie wesele” Magdalena Kostyszyn, Jadwiga Urbanowicz, instruktor: Agata Rusin

III miejsce

Joanna Chodacka – Uczniowski Klub Sportowy „Jocker” w O鈍i璚imiu;
„Ferdydurke”  Witold Gombrowicz; instruktor: Anna Chodacka

Nagrody Dyrektora Domu Kultury w K皻ach otrzymali:

Igor Bardy雟ki – kl. V, Szko豉 Podstawowa nr 3 w 砰wcu
„Fobia Romka” Monika Popek;  instruktor: Iwona Walaszek

Dominik Sa豉ta – kl. IV, Dom Kultury w K皻ach
„Straszny sen” Maria Terlikowska; instruktor: Maria Karaim

Aleksandra Stojanowska – kl. III Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Bia貫j
„Mi璠zy nami dobrze jest” Dorota Mas這wska; instruktor: Renata S這nowska

Wysoki i wyr闚nany poziom artystyczny prezentacji uniemo磧iwi Jury przyznanie GRAND PRIX. Dlatego komisja oceniaj帷a postanowi豉 przyzna uczestnikom festiwalu wi璚ej wysokich nagr鏚 r闚norz璠nych.

Serdecznie dzi瘯ujemy dzieciom i m這dzie篡 za udzia w festiwalu, a laureatom gratulujemy odniesionych sukces闚. S這wa uznania kierujemy tak瞠 do nauczycieli i instruktor闚, podkre郵aj帷 ich kreatywn prac, ciekawe poszukiwania literackie oraz znacz帷y wk豉d w krzewienie w鈔鏚 m這dego pokolenia zami這wania do sztuki teatralnej. Dlatego postanowiono przyzna ZΜTE MASKI Teatru GROTESKA w Krakowie jako nagrody specjalne za prac z m這dzie膨 dla nast瘼uj帷ych instruktor闚:
Anna Chodacka
Katarzyna Duch
Agata Rusin

Wyrazy uznania za sukcesy kierujemy do podopiecznych bior帷ych udzia w VII Festiwalu M這dego Aktora pod patronatem Starosty Powiatu O鈍i璚imskiego, Burmistrza Gminy K皻y i artystycznym patronatem Teatru GROTESKA w Krakowie.

Gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego zaprezentowanych inscenizacji, ciekawych poszukiwa literackich, kreatywno軼i oraz niegasn帷ej potrzeby dalszego rozwoju w zakresie tw鏎czo軼i teatralnej. 砰czymy kolejnych sukces闚 oraz czerpania rado軼i ze wszystkich dzia豉 podejmowanych z m這dzie膨 i dla m這dzie篡.

S這wa podzi瘯owania pragniemy skierowa r闚nie do instruktor闚:
Joanna Bartkowiak
Anna Chodacka
Katarzyna Duch
Krystyna Dudek
Teresa Hodurek
Maria Karaim
Dorota Marczak
Malwina Pocik
Agata Rusin
Renata S這nowska
Aleksandra St瘼ie
Bogus豉wa Szczupak
Iwona Walaszek

Festiwal M這dego Aktora to wspania貫 przedsi瞝zi璚ie, gdzie m這dzi ludzie mog aktywnie bra udzia w tworzeniu pi瘯na kultury. Serdecznie gratulujemy m這dym aktorom i 篡czymy dalszych sukces闚!

Wi璚ej zdj耩 z VII Festiwalu M這dego Aktora mo積a znale潭 na stronie Domu Kultury w K皻ach.

 

Ods這ny: 926
Autor Publikacji: Dom Kultury w K皻ach /aSz, Data Publikacji: 2018-04-16 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Je瞠li chcesz przeczyta lub doda komentarz wejd do Systemu komentarzy

K皻y w obiektywie...

Redakcja Info K皻y i miesi璚znika "K璚zanin"

Dom Kultury w K皻ach
ul. 眨irki i Wigury 2a
32-650 K皻y


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urz康 Gminy K皻y