Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Dzień EKO-Dziecka 2019 za nami

Impreza plenerowa w morskim klimacie? Żaden problem!

Dzień 1 czerwca rozpoczął się od Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Zamówiona pogoda dopisała, mimo obaw po wcześniejszych ulewach. Uczestnicy wyruszyli w stronę Witkowic ubrani w turkusowe koszulki. Było nam niebiesko! Szczególnie biorąc pod uwagę liczbę rowerzystów, którzy w tym roku pobili rekord. Było ich ponad 250 osób! Ochotnicza Straż Pożarna z Witkowic udostępniła nam swój teren, aby uczestnicy mogli nabrać sił na dalszy odcinek trasy. Najmłodsi mogli zwiedzić wozy policyjne i strażackie. Posiłkiem regeneracyjnym w tym roku była grochówka z Przystani nad Sołą. 

Rodzinny Rajd Rowerowy był dopiero początkiem atrakcji. Na scenie zaprezentowały się Mażoretki "Wdzięk", a także solistka i duet reprezentujący Mażoretki "Nemezis" z Hecznarowic. Mogliśmy posłuchać również repertuaru zespołu wokalnego działającego przy Domu Kultury w Kętach pod kierunkiem p. Aleksandry Stępień. Swoje umiejętności pokazały także:  ZPiT "Małe Kęty", formacja Kids Beat, duety taneczne - Nicola Kozieł i Julita Paszek oraz Adrianna Słonka i Wiktoria Jordanek, grupa teatralna Bajdurki, a także szkoła tańca IMPRESJA. Wiersz nawiązujący do Rodzinnego Rajdu Rowerowego zaprezentowała Justynka Ledwoń. 

Główną atrakcją był TANIEC HULA w wykonaniu grupy tanecznej Diamonds z Bielska-Białej. To nie był jednak zwykły pokaz! Najmłodsi w kolorowych, kwiatowych naszyjnikach mogli poczuć się jak na Hawajach i zatańczyć wspólnie z tancerkami. Program artystyczny wzbogacony był o quizy i konkursy o tematyce morskiej z nagrodami. 

Uczestnicy mieli multum atrakcji do wyboru: od udziału w warsztatach "Naukowy Ocean Wiedzy" w wykonaniu Fabryki Kreatywności, przez wykonywanie kolorowych bębenków, po dmuchańce i różnorodne animacje. Postanowiliśmy wzbogacić naszą imprezę również o zdrowe, pyszne soki od Tłoczni-Choczni, które można było wypić we własnoręcznie udekorowanych papierowych kubeczkach. Swoją pracę zaprezentowali nam pasjonaci z Koła Pszczelarzy w Kętach. 

Rozstrzygnęliśmy też konkurs plastyczny "Co skrywa ocean?" - nasza galeria na I piętrze zamieniła się w oceaniczną otchłań pełną EKO-skarbów. Poniżej link z listą laureatów:

http://domkultury.kety.pl/wydarzenia/konkurs-plastyczny-co-skrywa-ocean

Z całego serca dziękujemy za pomoc naszym partnerom:

Straż Miejska w Kętach, Komisariat Policji w Kętach, Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowicach, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Kęty Podlesie.

SPONSOREM GŁÓWNYM WYDARZENIA JEST OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Kęty GAZ-SYSTEM realizuje kluczową inwestycję, tj. gazociąg Skoczów - Komorowice - Oświęcim.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Więcej informacji na stronie: www.gaz-system.pl 

Odsłony: 1793
Autor Publikacji: Dom Kultury w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-06-04 , Godzina Publikacji: 12:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty