Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Dzień Czystego Powietrza w Kętach: Zapraszamy do udziału w happeningu!

Już 14 listopada młodzież z gminnych szkół spotka się w samo południe na placu przed Domem Kultury, by uczcić Dzień Czystego Powietrza. W ramach tego proekologicznego święta odbędzie się happening, podczas którego uczniowie zaprezentują wykonane przez siebie transparenty, banery i plakaty, opatrzone hasłami związanymi z troską o czystość powietrza.

Oprócz grafik nawiązujących do ochrony powietrza, młodzież przekaże także specjalnie przygotowane na tę okazję listy, w których przedstawi apel o niespalanie śmieci w domowych kotłach. Wszystkie prace zostaną opublikowane na naszej stronie.

Wszystkie szkoły, które wykażą się aktywnością i kreatywnością, otrzymają wspaniałe nagrody – dorodne sadzonki drzewek iglastych, które przed świętami Bożego Narodzenia zostaną przekazane z myślą o tym, by mogły posłużyć jako naturalna, bożonarodzeniowa dekoracja przyszkolnego ogrodu. W ręce uczestników happeningu trafią również inne wartościowe i zdrowe, ekologiczne upominki.

Dzień Czystego Powietrza w Kętach
14 listopada (czwartek), 12:00
plac przed Domem Kultury w Kętach
(w razie niepogody korytarz DK)

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Kęty. Happening odbędzie się w ramach realizacji projektu „GMINA KĘTY. Czyste powietrze – NASZA wspólna sprawa. Likwidacja źródeł ogrzewania na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych”.


Odsłony: 1404
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2019-11-04 , Godzina Publikacji: 09:42

Kęty w obiektywie...