Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Dzieci z Bulowic pomagają swoim afrykańskim rówieśnikom

Diecezja bielsko-żywiecka otrzymała list z podziękowaniami za pomoc, jaką dzieci z parafii Tatwe z Tanzanii otrzymały od swoich polskich rówieśników z Bulowic.

- Obdarowaliśmy i nakarmiliśmy w sumie ponad dwieście dzieci z naszej parafii. A wszystko to dzięki wielkim sercom dzieci pierwszokomunijnych z Bulowic, za co w imieniu dzieci z Tatwe bardzo dziękuję – napisał w liście pochodzący z Bulowic ks. Krzysztof Dybał, który od 8 lat pracuje na misjach w parafii św. Rodziny w Tatwe, w diecezji Musoma w Tanzanii.

Poniżej publikujemy cały list.

Kilka dni temu, w sobotę 1 grudnia, po raz drugi w parafii Tatwe odbyło się uroczyste rozpoczęcie dwuletniego katechumenatu, czyli przygotowania do sakramentu chrztu i Pierwszej Komunii św. Oczywiście katechumenat rozpoczynamy każdego roku, jednak po raz drugi mogliśmy to uczynić w sposób szczególny, a to za sprawą i dzięki pomocy pierwszokomunijnych dzieci z Bulowic, które część pieniędzy otrzymanych przy tej okazji postanowiły przeznaczyć dla dzieci z naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się oczywiście Mszą św. w kościele parafialnym. Po niej był czas na śniadanie i mały odpoczynek, tym bardziej potrzebny, że dzieci  przyszły na misję pieszo z dwudziestu stacji dojazdowych, z których niektóre oddalone są od niej nawet o 25 kilometrów. Po nabraniu sił przyszedł czas na zabawę. Śpiew, taniec i kilka scenek zaczerpniętych z codziennego życia, które zawsze wzbudzają największą radość i uśmiech na twarzach, przygotowanych zostało przez ministrantów i parafialną grupę powołaniową. Wszyscy jednak czekali z niecierpliwością na główny punkt programu, którym było wręczenie różańców, medalików i książeczek do modlenia. Myślę, że dla zdecydowanej większości dzieci będą to jedyne prezenty, jakie otrzymają z okazji Chrztu i Pierwszej Komunii św., które przyjmą za dwa lata. Na zakończenie dzieci otrzymały jeszcze mały posiłek, aby nie zasłabły w drodze do domu. Myślę jednak, że radość z przeżytego dnia stanowiła dla nich główne źródło energii. Miejmy nadzieję, że wystarczy jej na cały czas dwuletniej przygody związanej z poznawaniem Pana Boga i jego sakramentów.

W sobotę, 1 grudnia, obdarowaliśmy i nakarmiliśmy w sumie ponad dwieście dzieci z naszej parafii. A wszystko to dzięki wielkim sercom dzieci pierwszokomunijnych z Bulowic, za co w imieniu dzieci z Tatwe bardzo dziękuję. Dziękuję również dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii w zeszłym roku, a które jako pierwsze postanowiły podzielić się tym, co otrzymały w tym szczególnym dla nich dniu. A na zakończenie, pozdrawiając z gorącej Tanzanii, pragnę życzyć wszystkim owocnego przeżycia okresu Adwentu i błogosławionych Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

Ks. Krzysztof Dybał

Odsłony: 954
Autor Publikacji: źródło: diecezja.bielsko.pl / kf, Data Publikacji: 2018-12-05 , Godzina Publikacji: 12:25

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Maj, 2019
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty