Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Dwa ciekawe spotkania autorskie w ramach Targów Książki Regionalnej

Już wkrótce odbędą się dwa wyjątkowe spotkania autorskie. 30 września, podczas Targów Książki Regionalnej im. Ambrożego Grabowskiego, gościć będziemy dwie pisarki z regionu.


O godzinie 13.00 zapraszamy na spotkanie z panią Hanną Greń autorką powieści kryminalno-obyczajowych, która zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Cień Sprzedawcy Snów”. Jest również autorką książek „Cynamonowe dziewczyny”, „Otulone ciemnością”, „Jak kamień w wodę” oraz „Światełko w tunelu”. O godzinie 14.30 z kolei zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Majcher autorką poczytnych i lubianych przez czytelniczki powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym i historycznym.


Postaci pisarek przybliża dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Agata Szyszka-Mądro:


Hanna Greń pochodzi z Wisły, a mieszka w Bielsku Białej. Studiowała ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, którą ukończyła z dyplomem magistra. Była również właścicielką biura rachunkowego, które porzuciła na rzecz pisania o tym, co ją od dawna pasjonowało – o krwawych zbrodniach.
Pierwsza książką Hanny Greń był „Cień Sprzedawcy Snów”, który, niestety, przeszedł w zasadzie niezauważony. Pisarka jednak nie zniechęciła się i kontynuowała swoją pracę twórczą. Rok później osadzony w Wiśle kryminał doczekał się drugiej części zatytułowanej „Cynamonowe dziewczyny”, która zdobyła niemałą popularność – była podobno najczęściej wypożyczaną książką w Bielsko-Białej. Losy bohaterów tak zwanego „Wiślańskiego cyklu” na tyle wciągnęły czytelników, że powstały trzecia część, zatytułowana „Otulone ciemnością”, a pisarka obiecuje kontynuować serię – można lada moment spodziewać się kolejnych odsłon kryminału i kolejnych, nieuchwytnych morderców.


Drugą serią Hanny Greń jest „Polowanie na Pliszkę” – pierwsza część pod tytułem „Jak kamień w wodę” trafiła do rąk czytelników w 2017 roku, a niedługo potem, po licznych lamentach i groźbach zdezorientowanych czytelników, żądnych dalszych losów bohaterów, wydano drugą część zatytułowaną „Światełko w tunelu”. W drugiej serii Hanna Greń postawiła na wątek obyczajowy, coś, co urzekało czytelników w jej poprzednich powieściach. Wątek kryminalny jednak nie dał o sobie zapomnieć – wielbiciele zagadek i intryg mogą więc spokojnie sięgać i po tę pozycję.


Magdalena Majcher w swoich książkach porusza ważne i trudne tematy takie jak żałoba, depresja poporodowa, zaginięcie bliskiej osoby, adopcja, zbrodnia i kara oraz wiele innych. Dotychczas wydała osiem książek, m.in. popularny cykl „Wszystkie pory uczuć” i powieści: „Stan nie! Błogosławiony” czy „W cieniu tamtych dni”.


Urodziła się i wychowała w Czeladzi, obecnie żyje i tworzy w Katowicach. Jest wolnym strzelcem, współpracuje z redakcjami i portalami internetowymi, dla których tworzy artykuły i teksty copywriterskie.


Uczestnicząc w spotkaniu będzie można wygrać książkę każdej z autorek i poprosić o dedykację. Serdecznie zapraszamy do Domu Kultury. 

Odsłony: 1003
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach/ek, Data Publikacji: 2018-09-12 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Lipiec, 2019
  P W Ś C P S N
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty