Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Dni Kultury Polskiej w Turzovce

W miniony weekend w zaprzyjaźnionej z Kętami Turzovce odbyły się Dni Kultury Polskiej, które zorganizowano w ramach realizowanego obecnie transgranicznego projektu „Szlak sakralny Kęty-Turzovka”.

W piątek (6 października) na turzovskiej scenie wystąpiły Malczanki – zespół śpiewaczy działający przy KGW Malec oraz Zespół Pieśni i Tańca Kęty, a swoje rękodzieło zaprezentowały przedstawicielki UTW Kęty a także Jadwiga Duchnicka i Magdalena Mrzygłód – autorki misternych, osobiście wykonanych bibelotów. Występom artystycznym i stoiskom przyglądał się gospodarz imprezy, a zarazem włodarz Turzovki – Ľubomír Golis a także I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń i radna Rady Miejskiej w Kętach Mirosława Nycz, którzy reprezentował nasze miasto.

Drugiego dnia zabawy (7 października) także nie zabrakło artystycznych animacji, tym razem przybliżających słowacki folklor. O stosowną oprawę wydarzenia zadbali m.in. członkowie grup FS Staskovanka, ZSF Turzovanka i Zbojnici z Lupezova oraz kapela góralska L’H Muzicka spod Gruna. Zgromadzeni z wielką uwagą śledzili nie tylko występy, ale i dodatkowe atrakcje, m.in. konkurs szatkowania kapusty na czas oraz obierania ziemniaków, w którym co ciekawe triumfował… burmistrz Golis, pokonując radną Mirosławę Nycz. Na szczęście już niebawem pojawi się okazja do „rewanżu” – turzovska delegacja pojawi się w Kętach podczas uroczystego otwarcia szlaku sakralnego Kęty-Turzovka, które odbędzie się końcem października, obfitując w mnóstwo atrakcji.

 

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 oraz z budżetu państwa

 Odsłony: 1646
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. U.B.-Ś., B.K.-S., Data Publikacji: 2017-10-11 , Godzina Publikacji: 13:54

Kęty w obiektywie...