Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Czytelnik Roku 2018

Za nami trzynasta edycja konkursu Czytelnik Roku, którego celem jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Na to zaszczytne określenie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach pracują cały rok kalendarzowy, od pierwszego stycznia do końca grudnia, a nagrody przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 7, dzieci z klas I-IV, oraz dzieci i młodzież z klas V-VIII oraz uczniowie gimnazjum.

O przyznaniu tytułu decyduje oczywiście liczba wypożyczonych książek. Zaproszeni 7 lutego na uroczystą galę laureaci przeczytali łącznie 5733 książki.

Czytanie wpływa wszechstronnie, wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka: intelekt, emocje, także rozwój społeczny, ale i wiele innych, niezdefiniowanych obszarów, bo każdy moment czytania i każdy tekst inaczej działa na dziecko. Czytanie na pewno stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań - dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co czyta.

Czytanie buduje zdolności przeżywania: dostrzegania, nazywania emocji i odczuwania ich, nawet tych najsilniejszych, w sposób bezpieczny. Przeżycia są „ukryte” w bohaterze bajki, historie i bohaterowie budują w dzieciach odwagę do wyrażania uczuć. Czytanie to czynność niespieszna – pozostawia pole i przestrzeń, by dziecko uczyło się procesu przemyśliwania i rozumienia spraw. Czytając nie tylko przyjmuje bodźce i reaguje na nie – może je przepracować, ocenić, ustosunkować się do nich.

Uroczystość wręczenia nagród najbardziej zagorzałym czytelnikom uświetnił swą obecnością zastępca Burmistrza Gminy Kęty - Rafał Ficoń, który podkreślił rolę czytania w wychowaniu młodych pokoleń i pogratulował wspaniałych osiągnięć czytelniczych. Atrakcją wieczoru był występ Teatru „Kwadryga„ z Bielska Białej.

Laureatami w kategorii dzieci do lat 7 zostali: Emilia Nowicka, Aleksander Mądro, Anna Kanik, Igor Grabski, Emila Laszczak, Julia Malarz, Jagoda Pudełko, Liwia Rusinek, Mateusz Siwek, Julita Oczko, Jagoda Zawarus, Milena Izbińska, Antoni i Stanisław Bryzek, Maja Lach, Wiktoria Kasperek, Franciszek Miejski.

Laureaci w kategorii dzieci z klas I-IV to Nadia Gara, Bartłomiej Chwierut, Natalia Domasik, Konrad Urbaniec, Natalia Grabska, Mateusz Nikiel, Szymon Bezwiński, Tymoteusz Micorek, Tomasz i Michał Machnik, Aleksandra i Katarzyna Kusak, Zofia Pawlusiak, Natalia Hanzlik, Emila Wadoń i Jakub Żmuda.

Laureaci w kategorii klas V-VIII oraz gimnazjaliści to Martyna Bryja, Amelia Mreńca, Martyna Gawlińska, Patryk Sendecki, Wiktoria Hrapkowicz, Agata Domasik, Giulia Gigoń, Marta Budzińska, Monika Kajdas, Miłosz Kozieł.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych niezapomnianych lektur w 2019 roku.

Odsłony: 2194
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Grabowskiego w Kętach / kf, Data Publikacji: 2019-02-08 , Godzina Publikacji: 9:35

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty