Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Czytam z klasą – Ogólnopolski Projekt Innowacyjny. Zakończenie pierwszego modułu w ZSP nr 3 Kęty

„Czytanie książek uczy rozumienia tekstu,
rozumienia rzeczywistości, uruchamia wyobraźnię.”
Michał Boni

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole w klasach drugich i trzecich wdrażana jest Innowacja Pedagogiczna pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” autorstwa Honoraty Szaneckiej. Celem projektu jest pogłębianie zainteresowań czytelniczych naszych uczniów, poprzez aktywną działalność edukacyjną. W grudniu uczniowie zakończyli realizację pierwszego modułu pt. „Fikuśne lekturki spod chmurki”.

Każda klasa wykonała wybrane przez siebie zadania przewidziane w projekcie. Jedną z pierwszych czynności, jakiej podjęli się uczniowie było wykonanie „Czytusiów" - plastelinowych stworków, które towarzyszą im na co dzień w szkole i umilają spędzany tam czas. Dzieci z zapałem i wielkim zaangażowaniem tworzyły swoich plastelinowych przyjaciół, inspirując się filmem animowanym dołączonym do projektu. Uczniowie wybrali w swoich salach miejsce dla „Czytusiów" i utworzyli tam kącik czytelniczy, w którym zamieścili również logo projektu.

Uczniowie klas 2a i 3b poznali historie bohaterów książki Justyny Bednarek pod tytułem „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Dzieci z klasy 2b wybrały książkę Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba", a z klasy 3a baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Podczas czytania uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami na temat poznanych książek.

Po zakończeniu lektury dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do wykonywania zadań w Lekturnikach. Pokolorowały okładkę i ozdobiły ją według swoich pomysłów. Uzupełniły metryczkę i opisały głównych bohaterów. Każdy z uczniów wybrał najciekawszą przygodę, narysował ją i stworzył do niej opis. Najbardziej interesującym zadaniem wśród czytelników okazało się jednak zaprojektowanie gry na tablety. Kolejnym ćwiczeniem było wykonanie zakładek do książek, do których uczniowie użyli różnorodnych materiałów papierniczych i ozdobnych. Klasy drugie wykonały plakat zachęcający do przeczytania lektury. Na afiszu umieszczono kilka pytań, na które odpowiedzi można zaleźć tylko w książce. Klasa 3b wykonała Skarpetkowych Przyjaciół, natomiast Klasa 3a podzieliła się na trzy grupy. Każdy zespół wybrał ulubioną postać z książki, którą chciał przedstawić. Dzieci odrysowały na arkuszach kontury wybranych osób i używając różnego rodzaju materiałów przystąpiły do dalszej pracy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich i zgodnej współpracy powstały piękne prace.

Wszystkie wymienione wyżej klasy, biorące udział w projekcie, otrzymały zaświadczenie o ukończeniu pierwszego modułu. Gratulujemy i życzymy kolejnych inspirujących przygód z lekturami. Już niedługo uczniowie rozpoczną II moduł projektu – Zwierzęce lekturki spod chmurki. Czekają ich kolejne przygody, inspirujące zadania, pogłębiające zainteresowania czytelnicze oraz integrujące zespoły klasowe. Życzymy im powodzenia w tej niezwykłej czytelniczej przygodzie i mamy nadzieję, że książki pozostaną z nimi na dłużej.

Ewa Biela

Odsłony: 851
Autor Publikacji: ZSP nr 3 w Kętach / kf, Data Publikacji: 2020-01-08 , Godzina Publikacji: 18:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty