Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Czwartoklasistki na turnieju akademii minisiatkówki w Kętach

7 listopada w nowej hali przy SP 3 w Kętach Podlesiu odbył się turniej mini piłki siatkowej dziewcząt klas IV. W zawodach udział wzięły uczennice z Nowej Wsi, Porąbki, Bulowic, Witkowic, SP 1 i SP 2 i SP 3 Kęty. Dziewczęta reprezentujące szkolne reprezentacje uczestniczą w swoich szkołach w zajęciach Akademii Siatkówki lub trenują w klubach (Millenium Porąbka, UMKS Kęczanin, Victoria Witkowice). Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptek siatkówki była Pani Anna Sordyl z SP nr 3 Kęty, która przygotowała obiekt do turnieju oraz zapewniła obsługę sędziowską, złożoną z uczniów kęckiej ,,trójki”. W sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomogli jej nauczyciele-opiekunowie zawodników uczestniczących w turnieju, a biuro zawodów poprowadził Pan Jacek Drozdowski.

Była to pierwsza z planowanych IV rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 41 dziewcząt z siedmiu szkół. W grupie dziewcząt mecze w pierwszej fazie rozegrano w 8 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze dwa miejsca z grup zagrały systemem pucharowym o wejście do finału, gdzie zwycięskie drużyny rywalizowały o miejsca I-VIII. W kategorii dziewcząt I m zajęła  Zuzanna Handy z SP 1 Kęty, na II miejscu uplasowała się Kamila Klęczar z Witkowic, a III miejsce wywalczyła jej klubowa koleżanka Barbara Dąbrowska . Wszystkie dziewczęta, które zajęły miejsca na podium uczestniczą regularnie w zajęciach klubowych i prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności.

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji. Dziewczęta za miejsca I-III otrzymały pamiątkowe medale. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z zaskakująco dobrej frekwencji oraz poziomu startujących zawodniczek. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych dla tej grupy wiekowej, tym razem dla chłopców, odbędzie się 14 listopada. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji.

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH ZAWODNICZEK TURNIEJU:
I miejsce - Handy Zuzanna
II miejsce - Klęczar Kamila
III miejsce - Dąbrowska Barbara
IV miejsce - Ilczak Aleksandra
V miejsce - Kizner Anna
VI miejsce - Majdak Klaudia
VII miejsce - Sosna Emilia
VIII miejsce - Handzlik Pola

Odsłony: 558
Autor Publikacji: SP nr 2 w Kętach / kf, Data Publikacji: 2018-11-09 , Godzina Publikacji: 10:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Kwiecień, 2019
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty