Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Całodobowe dyżury farmaceutyczne nareszcie w gminie Kęty!

Po wielu miesiącach rozmów z właścicielami aptek, wspólnie udało się wypracować nowe rozwiązania w zakresie nocnych dyżurów farmaceutycznych w gminie Kęty. Zgodnie z podjętymi ustaleniami, dyżury całodobowe, które umożliwiają uzyskanie szybkiej pomocy i opieki farmaceutycznej oraz realizacje recept o każdej porze, podnosząc poczucie bezpieczeństwa i komfortu wszystkich mieszkańców, będą pełnione w naszej gminie w wybranych terminach przez dwie apteki.

Zwiększenie dostępności usług farmaceutycznych poprzez wprowadzenie dyżurów całodobowych wynika zarówno z treści uchwały nr XXXIX/379/2017 Rady Powiatu w Oświęcimiu z 19 grudnia 2017 roku, którą przyjęto lokalny rozkład godzin pracy aptek w porze nocnej oraz ich dyżurów w niedziele i święta, jak również negocjacji, prowadzonych z aptekarzami przez kęcki magistrat.

Realizacji dyżurów całodobowych podjęli się właściciele apteki „Nowa Duża” (Kęty, ul. Jana III Sobieskiego 19) oraz „Niezapominajka” (Kęty, Rynek 27).

Szczegółową rozpiskę sierpniowych dyżurów znajdą Państwo w poniższej tabeli:

Nazwa apteki

Dyżury całodobowe

Apteka „Nowa Duża”

Kęty, ul. Sobieskiego 19

tel. 797-311-995

6 sierpnia

10 sierpnia

19 sierpnia
(dyżur nocny od 20:00)

23 sierpnia

Apteka „Niezapominajka”

Kęty, Rynek 27

tel. (33) 845-31-74

2 sierpnia

8 sierpnia

12 sierpnia
(dyżur nocny od 20:00)

27 sierpniaW imieniu samorządu oraz wszystkich mieszkańców gminy Kęty, Burmistrz Gminy Kęty serdecznie dziękuje właścicielom apteki „Nowa Duża” oraz apteki „Niezapominajka” za owocne rozmowy i podjęcie działań w sprawie poszerzenia dostępności do usług farmaceutycznych w zakresie pełnienia dyżurów całodobowych.

O dyżurach całodobowych, zaplanowanych na kolejne miesiące, będziemy Państwa regularnie informować.
Odsłony: 5744
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2018-07-26 , Godzina Publikacji: 09:38

Kęty w obiektywie...