Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Biblioteka rozdaje książeczki maluchom

Pierwsze książeczki dla urodzonych w 2018r. mieszkańców Gminy już rozdane. To efekt projektu pod hasłem Wyprawka czytelnicza realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach we współpracy z Wydziałem Świadczeń Urzędu Gminy Kęty, z finansowym wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książka powinna być stałym elementem rzeczywistości każdego człowieka, zwłaszcza dziecka. W dobie cyfryzacji i ogólnej dostępności urządzeń elektronicznych, które są swoistymi złodziejami czasu, rodzice winni zwrócić szczególną uwagę na kontakt dziecka ze słowem pisanym, by wyrobić w nim nawyk czytania, nie tylko oglądania obrazków. Wspólne czytanie to świetna zabawa i szansa na wspólne bycie razem. Czytanie łączy, zbliża, buduje emocjonalną więź między dzieckiem a rodzicem. Wczesne czytanie wspomaga rozwój mowy poprzez przyswajanie intonacji i melodii języka, uspokaja i relaksuje. Odpowiednio dobrana książka rozwija umysł, uczy, poszerza wiedzę i kształtuje wyobraźnię. Wyprawka książkowa to zadanie, którego istotnym celem jest przekonanie rodziców o potrzebie wczesnego kontaktu dziecka z książką. Zachęcamy rodziców aby wraz z dziećmi stali się aktywnymi czytelnikami. Rodzice składający wniosek o tzw. „becikowe” otrzymają w kęckim Wydziale Świadczeń bon do realizacji w bibliotece, gdzie czekać będą książeczki, zakupione w ramach zadania. Do decyzji rodziców zależy, czy zechcą kontynuować swoją przygodę z książką i czytaniem, stając się aktywnymi użytkownikami biblioteki. Pracownicy biblioteki z pewnością będą ich do tego zachęcać.

Wyprawką objęte są wszystkie dzieci z Gminy Kęty urodzone w 2018 r., również te urodzone w pierwszej połowie roku. Zachęcamy wszystkich rodziców do odwiedzin w bibliotece i odebrania wyprawki.

opis niedostepny
opis niedostepny
Odsłony: 905
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach/EK, Data Publikacji: 2018-08-02 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty