Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

„Bezpieczny Przedszkolak 2019” . Plenerowa impreza dla najmłodszych z udziałem służb ratunkowych

6 czerwca 2019 r. w Domu Kultury w Kętach przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się XIV edycja plenerowej imprezy profilaktyczno–edukacyjnej pn. „Bezpieczny Przedszkolak”. Jak co roku w spotkaniu wzięło udział kilkaset przedszkolaków, dla których przedstawiciele Domu Kultury w oraz służb ratunkowych przygotowali wiele ciekawych zajęć i pokazów.

Po oficjalnej inauguracji imprezy, dokonanej przez wiceburmistrza Gminy Kęty Rafała Ficonia i  Komendanta Komisariatu Policji w Kętach asp. szt. Macieja Molendę przedszkolaczki ruszyły przygotowaną ścieżką, która prowadziła do interesujących plansz i stoisk przygotowanych przez przedstawicieli Domu Kultury oraz służby ratunkowe i porządkowe: Policję, Straż Miejską w Kętach, Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Kęt, Ochotniczą Straż Pożarną w Kętach, Maltańską Służbę Medyczną w Kętach oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu.

Na każdym stanowisku dzieci wysłuchały ważnych informacji o zagrożeniach, wobec których interweniuje dana służba, oraz porad, jak tych zagrożeń unikać. Poruszone zostały również zagadnienia związane z właściwym postępowaniem podczas pożaru, omówiono zagrożenia zdarzające się przy spotkaniu z osobami obcymi, omówione zostały zagrożenia związane z korzystaniem z urządzeń elektrycznych oraz kontaktem ze zwierzętami. Każda ze służb biorących udział w imprezie zaprezentowała przedszkolakom swoje zadania, pojazdy oraz sprzęt służbowy.

Na policyjnym stoisku profilaktyczo–historycznym z dziećmi spotkali się policjanci z Oświęcimia i Kęt, wśród których znaleźli się dzielnicowi, policjanci drogówki oraz ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze informowali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa dziecka, których trzeba przestrzegać zarówno w domu, jak i na podwórku. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, informowali jak zachować się nad wodą, by było bezpiecznie. Opowiadali o służbie policjanta, a także roli dzielnicowego. Wyjątkowo w tym roku z okazji 100. lecia powstania Polskiej Policji oświęcimski policjant oraz przedstawiciel grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentowali repliki mundurów z okresu dwudziestolecia międzywojennego przypominając dzieciom o wyjątkowej dla wszystkich policjantów rocznicy. Następnie dzieci przymierzały czapki, kamizelki i hełmy kuloodporne, oglądały wyposażenie radiowozów.

W imprezie zorganizowanej przez Dom Kultury w Kętach i odbywającej się pod honorowymi patronatami Burmistrza Gminy Kęty oraz Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu wzięło udział 340 dzieci z trzynastu przedszkoli znajdujących się w gminie Kęty. Na zakończenie spotkania przedstawicielom wszystkich placówek zostały wręczone dyplomy oraz gry planszowe o tematyce bezpieczeństwa.

Odsłony: 1256
Autor Publikacji: KPP Oświęcim / kf, Data Publikacji: 2019-06-14 , Godzina Publikacji: 8:25

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty